Středa 20. října 2021, svátek má Vendelín
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Mám nechat vytrhnout dceři mandle

Česko

PORAĎTE SI NAVZÁJEM

Moje šestiletá dcera prodělala během dvou let třikrát angínu. Lékařka mi doporučila, abych jí nechala vytrhnout krční mandle. Slyšela jsem ale, že dítě pak může být k infekcím naopak náchylnější. Navíc nevím, zda je dobré tak malé dítě zákroku vystavovat.

Vážení čtenáři, připravili jsme pro vás unikátní projekt - poradnu Lidových novin. Na tomto místě budeme odpovídat na vaše dotazy a poradíme vám s řešením zajímavých i každodenních problémů týkajících se zdraví vašich dětí.

Na vaše dotazy nebudou odpovídat pouze odborníci, nebo my po poradě s nimi, ale naleznete zde i odpovědi a zkušenosti ostatních čtenářů.

Dnes zveřejňujeme první otázku, kterou nám zaslala naše čtenářka Kateřina P. z Ostravy. Od dnešního dne až do pátku jí můžete prostřednictvím internetu poradit, jak byste danou situaci řešili vy osobně, případně se můžete podělit o vlastní zkušenost se stejným či podobným problémem.

Těšíme se na všechny vaše rady i nové otázky do této rubriky a věříme ve šťastné vyřešení vašich problémů.

Jak bude poradna fungovat?

Naše a současně i vaše poradna bude čtenářům k dispozici jak v tištěné, tak i v elektronické formě. Každý týden vybereme jeden z vašich dotazů a zveřejníme jej na tomto místě i na webové adrese www.lidovky.cz/poradny, kde můžete diskutovat a psát své rady, popřípadě sdělovat své vlastní zkušenosti. Nejzajímavější rady a odpovědi, které nám zašlete, každý týden uveřejníme i v úterní příloze Lidových novin Zdraví.

V poslední době se stále zvyšuje počet narozených dětí, a proto jsme se rozhodli poradnu LN určit nejprve dětem. Obracet se na nás tedy může každý, kdo řeší nějaký zdravotní problém svého dítěte. Je přitom jedno, zda jde o roční, pětileté, desetileté, nebo třeba šestnáctileté dítě. Budeme s vámi řešit nejen dilema, zda se rozhodnout pro očkování a podobně, ale budeme se vám snažit poradit třeba i v případě, kdy na vašeho potomka nebude zabírat příslušná léčba.

Kam můžu psát své rady a zkušenosti?

Své rady, odpovědi a připomínky k jednotlivým otázkám a problémům čtenářů můžete sdělovat prostřednictvím diskusního fóra poradny na webové adrese www.lidovky.cz/poradny, a to od uveřejnění dané otázky v úterním vydání LN až do pátečního večera.

Kam můžu poslat svůj dotaz?

Všechny svoje otázky pro poradnu LN nám můžete posílat e-mailem na adresu barbora.minksova@lidovky.cz. Nejzajímavější dotazy a odpovědi na ně vybereme a zveřejníme.

Váš rádce

Redaktorka přílohy Zdraví Barbora Minksová vám každý týden zprostředkuje odpovědi praktické dětské lékařky Hany Cabrnochové, která provozuje vlastní ordinaci, přednáší a publikuje v odborných lékařských časopisech, věnuje se obzvláště problematice očkování a je předsedkyní Odborné společnosti praktických dětských lékařů ČLS JEP. Doktorka Hana Cabrnochová je vdaná a má čtyři děti.

Pokud by vaše otázka vyžadovala i doplnění odborného lékaře - ať už odborníka přes ORL, ortopeda, zubaře nebo třeba neurologa, zprostředkujeme vám samozřejmě i jeho odpovědi. Doufáme, že vám naše rady pomohou.

lidovky.cz

Více informací naleznete na www.lidovky.cz/anketa

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Test sluchátek: Z šesti novinek nás nejvíce nadchly ty nejlevnější

Premium Test zcela bezdrátových sluchátek přinesl docela neobvyklé překvapení: úplně nejlevnější model v celkovém hodnocení...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Mohlo by vás zajímat