Sobota 20. července 2024, svátek má Ilja
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Máme novou motivaci, hlásí kapitán Tatranu

Česko

PRAHA Před rokem se na Czech Open mohli chlubit finálovou účastí. „Ale nepřeceňujeme to. Víme, že letos tu je daleko větší konkurence,“ povídá Milan Fridrich, kapitán Tatranu Střešovice.

I proto má nejslavnější florbalový klub v Česku skromnější cíle: nejprve si zajistit postup mezi nejlepších osm, poté věřit v první čtyřku.

Holohlavý bojovník přitom tvrdí: „Jsme teď trochu jiný tým.“

* LN Jaký?

Máme tři nové hráče i nového trenéra. Ale hlavně: zase jsme získali obrovskou motivaci. V přípravě to bylo znát, tým je teď víc soudržný. Často mezi hráči debatujeme, každý si ke všemu řekne své.

* LN Posledním finále s Vítkovicemi jste ztratili osmiletou nadvládu v lize. To je zrod té motivace?

Přesně tak. Na klukách je pořád znát, jak je to štve. Ale to je jen dobře! O to víc teď chceme titul zpět.

* LN Takže byste se na Czech Open rádi utkali s vaším přemožitelem?

Ale to zase ne. Já se teď raději budu měřit se zahraničními týmy, to vám dá strašně moc. Na ty české bude pak příležitost celou sezonu.

* LNA co váš nový kouč Jan Zahálka? Co do Tatranu přinesl?

Klade větší důraz na nasazení, to nám možná poslední dobou chybělo. Dost s námi komunikuje, jedná na rovinu. I pro něj je to výzva.

* LN Co vlastně pro Tatran turnaj Czech Open znamená?

Právě tu možnost měřit se třeba se švédskou špičkou. A po dlouhé odmlce zase konečně hrát, a ne jen běhat. Je to dobrá příprava, protože za týden nás už čeká kvalifikace na Evropský pohár. Bude to zábava.

* LN Švédy budete mít už ve skupině. Na co si věříte?

Že se s Dalenem porveme o první a druhé místo. Snad. Ale soupeři jsou kvalitní všichni, tak doufám, že k tomu tak taky přistoupíme.

* LNA na koncert Madonny se s týmem třeba nechystáte?

Tam se chystají jiné týmy, my její fanklub opravdu nejsme. (směje se) Já plánuju jít na Kabáty, ale ti jsou naštěstí až v září.

***

Kdo je Milan Fridrich - 29letý rodák ze Znojma - jeden z nejlepších českých florbalistů současnosti - kapitán Tatranu Střešovice, kde načíná už pátou sezonu - trojnásobný mistr české nejvyšší soutěže - držitel ocenění Florbalista roku i Nejužitečnější hráč ligy - účastník mistrovství světa 2008, které pořádala Praha - zaměstnanec ve společnosti Seznam.cz jako školitel - manžel své ženy Marty

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!