Sobota 11. května 2024, svátek má Svatava

Máme šanci turnaj vyhrát, říká Bulis

PRAHA Pod jeho vedením český tým poprvé vyhrál. Jan Bulis (29) jako správný kapitán šel příkladem a vstřelil gól na 3:1, kterým popíchl své spoluhráče k útočení. Hráč se zkušenostmi z NHL ale dal tuhle branku na svůj styl netypicky - blafákem. „Opravdu si nepamatuji, kdy jsem ho dělal naposled,“ smál se.

* Ve druhé třetině jste Švédům nastříleli čtyři branky. Mysleli jste si, že už je rozhodnuto?

Určitě. Hlavně po gólu tři vteřiny před koncem třetiny. Už jsme si mysleli, že je po všem, ale nebylo.

* Jak moc jste byl spokojen s předvedenou hrou?

Všechny lajny jely naplno, v přesilovkách jsme měli hodně šancí. Jinak jsme byli skoro pořád v jejich pásmu. Hlavně že jsme vyhráli a je jedno, jak jsme toho docílili.

* Může tým podobný výkon zopakovat i v Moskvě?

Chtělo by to ale celých 60 minut. Tak je to ale skoro vždycky -jak tým začne bránit vítězství, tak se dostane do problémů.

* Má české mužstvo šanci turnaj vyhrát?

Určitě. Tým máme kvalitní. Navíc když bude Hnilda (Milan Hnilička) chytat tak, jak chytal doteď, tak si myslím, že by to nemusel být problém. S prvním vítězstvím se lépe hraje. Nejtěžší zápas bude ten poslední s domácíma Rusama.

* Všiml jste si v hledišti skupinky svých čtyř fanoušků?

(smích) To jsou takoví blázni z vesnice. Jeden je můj kamarád. Nechali si udělat i nějaké dresy.

* Při vaší brance jste vyčkával, vypadalo to, že nevíte co udělat...

Já na blafáky moc nejsem. Tak jsem si říkal, že teď ho udělám. Radši ale střílím švihem.