Pátek 24. května 2024, svátek má Jana

Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

Manchester si veze do odvety derby náskok

MANCHESTER Fotbalisté Arsenalu prohráli v prvním semifinále Ligy mistrů na stadionu Manchesteru United 0:1 a před domácí odvetou nepřišli o naději na účast v římském finále. Domácí tým měl sice na stadionu Old Trafford výrazně více ze hry, ale trefil se pouze O'Shea v 17. minutě, v druhém poločase nastřelil Ronaldo břevno.

V ryze anglickém semifinále oba soupeři dlouho neotáleli a rozjeli ofenzivní fotbal, který by jim vynesl výhodnější pozici do odvety. Z úvodních šancí se ujala až ta ze 17. minuty, kdy se po rohu odrazil míč do nekrytého prostoru a O' Shea z voleje neměl problém vstřelit vedoucí gól.

Giggs dosáhl na milník Ve zbytku prvního poločasu hostující gólman Almunia souboje s domácími hráči vyhrával. Na konci první půlhodiny v krátkém rozmezí také Ronaldo – brankář zneškodnil jeho hlavičku a pak také pokus nohou.

Hosté hráli opatrně, jejich rychlé akce ale několikrát obranu Manchesteru pozlobily, i když nikdy ne příliš vážně. Jediný trochu zajímavější pokus vyslal směrem k domácí brance Fabregas, ovšem jeho rána šla přímo na Van der Sara.

V druhém poločase se obraz hry příliš nezměnil. Manchester byl aktivnější, měl míč na svých kopačkách, ale stále častěji ztroskotával na nepřesných finálních přihrávkách. V 69. minutě však nepotřeboval Ronaldo pomoc od spoluhráčů, pustil se směrem k šestnáctce a vyslal jedovatou ránu, která se odrazila od břevna. Nepříjemně vypadal také pokus Carricka, jenž prošel vedle Almuniovy tyče.

Jenže druhý domácí gól už nepřišel, a tak největší radost měli diváci z toho, že se na hřišti nakonec přece jen dostal jejich miláček Giggs; oslavil 800. zápas v klubovém dresu a připomněl svojí věrností klubovou legendu Bobbyho Charltona. Toho před utkáním za celoživotní přínos fotbalu ocenil šéf UEFA Michel Platini.

***

Manchester United 1 Arsenal 0

Branka: 17. O'Shea. Rozhodčí: Bo Larsen - Sorneby, Norrestrand (všichni Dán.). ŽK: Tevez (Manchester). Diváci: 76 000. Poločas: 1:0. Manchester: Van der Sar - O'Shea, Ferdinand (88. Ewans), Vidič, Evra - Fletcher, Carrick, Anderson (56. Giggs) - C. Ronaldo, Tevez (56. Berbatov) - Rooney. Arsenal: Almunia - Sagna, Touré, Silvestre, Gibbs - Song, Diaby - Walcott (71. Bendtner), Fabregas, Nasri - Adebayor (83. Eduardo). HODNOCENÍ LN *** **

Pracující důchodce skončil po nehodě bez příjmů. Účty poplatil díky životnímu pojištění

Spousta důchodců si dnes přivydělává, aby zvládli zaplatit stále rostoucí výdaje a nemuseli se spoléhat na pomoc svých blízkých. Podobně tomu bylo...