Sobota 11. května 2024, svátek má Svatava

Marodka Sparty rabovala v Plzni

ZÁPAS KOLA

PLZEŇ Skoro to vypadá, jako by jim zranění a nemoci vlévaly do žil životodárnou sílu. Hokejisté Sparty zvítězili na ledě Plzně i přesto, že na západ Čech přivezli okleštěnou sestavu. Dočkali se tak první výhry v ČEZ Aréně od ledna 2007. Plzeň - Sparta 1:4 Kromě dlouhodobějších marodů Ručinského, Černoška, Hrdela a Podlešáka postrádala Sparta ještě Kratěnu, Tona a Melichárka, jenž mezitím odešel do Českých Budějovic. Z Jindřichova Hradce si proto Pražané vypůjčili ruské „hosty“ Alexeje Zykina a Vasilije Vinogradova. „Ráno dva hráči odešli z rozbruslení kvůli žaludečním problémům a úplně se nám rozsypala sestava. Kratěna a Ton patří ke klíčovým hráčům,“ líčil asistent sparťanského trenéra Marian Jelínek.

Jenže domácí jako kdyby neznámá jména a dvě prázdná políčka na soupisce soupeře až příliš ukolébala, za což byli brzy potrestáni. Na začátku čtvrté minuty totiž Výborný vyslal z dálky ostrou ránu, která se odrazila za Málkovými zády zpět do hřiště. Sudí Hodek hru přerušil a šel situaci prokonzultovat s videorozhodčím. Ten po několika minutách gól uznal.

Opaření Západočeši vzápětí inkasovali znovu. Vykoukal našel na útočné modré čáře schovaného Broše, který v úniku propálil Málka.

„Připravovali jsme se na nástup, že do utkání vletíme a dostaneme soupeře pod tlak. Bohužel se nám úvod zápasu nepovedl, v šesté minutě jsme prohrávali 0:2 a už jsme ten zápas tlačili do kopce,“ smutnil kouč Západočechů Pavel Hynek.

Plzni nepomohlo ani Benákovo snížení ve druhé třetině. Sparťané si už zápas pohlídali, když v závěru přidali další dvě branky.

Branky a nahrávky: 31. Benák (Vlasák, Fabuš) - 4. D. Výborný, 6. Broš (Vykoukal), 51. D. Výborný (Broš, Netík), 58. Vykoukal (Jan Hanzlík). Rozhodčí: Hodek - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 6:8, navíc M. Straka a Vlasák oba 10 min., Dvořák - Koreis oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 7016. Třetiny: 0:2, 1:0, 0:2.