Pátek 31. března 2023, svátek má Kvido
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Martino, v cíli mě bolí a pálí všechno

Česko

PRAHA Co jméno, to pojem. Devítka skvělých sportovců tvořila včera společnost Martině Sáblíkové při jejím dekorování. Rychlobruslařská šampionka se na chvíli převtělila v žurnalistku a prostřednictvím LN jim položila otázky.

PRO LUKÁŠE BAUERA Co cítíš, když se vracíš k dětem po úspěšném závodě?

Nevidím výrazný rozdíl, jestli se vracím po úspěšném nebo neúspěšném závodě. Pokaždé se na ně hodně těším. Delší soustředění jsou ale od doby, co jsem se stal otcem, těžší a často počítám kolik mi ještě zbývá dnů. Doma se pak už závody nezaobírám. Když jsem ale s rodinou déle, přiznám se, že se už zase začínám těšit na soustředění. Naše děti totiž mají skutečně hodně energie, takže si na cestách zase krásně odpočinu...

PRO TOMÁŠE BERDYCHA Kolik raket zlomíš za sezonu?

Já rakety nelámu.

Maximálně mi někdy praskne výplet, což se ale stane kvůli únavě materiálu, a nikoliv kvůli mým nervům... PRO HANU HORÁKOVOU Jak velkou odpovědnost jsi coby kapitánka cítila na světovém šampionátu?Zodpovědnost měla každá členka našeho družstva stejnou. Vůbec nezáleželo na tom, kdo byl kapitánkou. Jo a oslava odpovídala vybojovaným stříbrným medailím... PRO JAROMÍRA JÁGRA Kdy přijedeš na náš trénink, jak jsi slíbil?

S volnem to mám v zimě hodně špatný, letos máme zápas i na Štědrý den. Ale někdy se určitě potkáme; ostatně už na olympiádě ve Vancouveru jsem se ptal tvýho trenéra Petra Nováka, jestli by mě nechtěl konečně naučit pořádně bruslit...

PRO FILIPA JÍCHU Nezdá se ti někdy branka soupeře trochu malá?

Bohužel se mi někdy zdá ta branka až příliš malá. Občas si i říkám, že tam snad ani není, protože balon, který vystřelím, ji ne a ne najít. Někdy góla dát skoro nemůžu, jindy mám zase pocit, že mi tam spadne snad všechno. Nejvíc branek v jednom utkání jsem dal kdysi ve Švýcarsku při Evropském poháru. Bylo jich 18.

PRO ONDŘEJE SYNKA Která část těla tě po závodě bolí nejvíc?

Veslování má tu nevýhodu, že se při něm zapojuje snad každý sval v těle. Takže bolí a pálí všechno. A ještě k tomu nemůžeš popadnout dech...

PRO ZDEŇKA ŠTYBARA Jak se jezdí na galuskách ve sněhu?

Je to takové bruslení ze strany na stranu, však ty to znáš docela dobře...

Jenže s tím rozdílem, že nás to ne vždy podrží, protože není jednoduché zvolit na led a sníh správnou galusku. Na MS v Táboře jsem měl připravené speciální galusky s menšíma hřebíčkama po stranách. Těsně před startem je ale zakázali.

PRO BARBORU ŠPOTÁKOVOU Máš nějaký oblíbený oštěp?

Před časem jsem dostala oštěp vyrobený speciálně pro mě, který jsem nazvala koťátkem. Byl pevný a ve vzduchu se vůbec netřepal. (Odpověď na otázku se nepodařilo od Špotákové získat, použili jsme proto její slova na stejnou otázku z loňského roku - pozn. red.) PRO ŠÁRKU ZÁHROBSKOU Co se ti honí hlavou, když víš, že jedeš dobře, ale cíl se blíží jen pomalu?

Cíl se blíží vždycky strašně rychle, takže čas na přemýšlení zrovna není. Navíc nemám šanci vnímat jakýkoliv mezičas, takže první kontakt s realitou je pohled na výsledný čas na tabuli v cíli.

Autor: