Čtvrtek 23. března 2023, svátek má Ivona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Massa se vrátil za volant. Na ostrý návrat nechvátá

Česko

ŘÍM Koncem července bojoval v nemocnici o život, ale teď už zase sedí za volantem. Brazilský pilot Felipe Massa se po necelých třech měsících od nehody na Hungaroringu posadil do kokpitu formule jedna. Na dráze ve Fioranu poblíž sídla týmu v Maranellu včera testoval podle plánu předloňský model monopostu ferrari. Vedení týmu ale vyloučilo, že by se ještě letos vrátil do seriálu mistrovství světa.

Osmadvacetiletý Massa si podle agentury ANSA nejprve vyzkoušel jedno kolo na zorientování, po němž se vrátil do depa. Po krátké přestávce už byl opět zpátky na okruhu. „Šlo to dobře. Cítil jsem se fyzicky v pohodě, jako by se žádná nehoda ani nestala,“ usmíval se dobře naložený Massa.

Vicemistr světa utrpěl nebezpečné zranění koncem července při kvalifikaci na Velkou cenu Maďarska, v níž mu prorazila lebku nad okem pružina vymrštěná z vozu krajana Rubense Barrichella. O víkendu se Massa podrobil důkladným vyšetřením na klinice v Paříži a lékaři mu dali k návratu do formule zelenou.

Soutěžního comebacku se však vítěz jedenácti Grand Prix dočká až v příští sezoně. „Testování v žádném případě nenaznačuje jeho návrat k závodění v blízké budoucnosti. Felipe a tým nechtějí spěchat, proto diskuse o jeho plnohodnotném návratu do formule jedna mohou počkat až do začátku roku 2010,“ napsali představitelé Ferrari.

Autor:

Jak naplno využít příspěvek od zdravotní pojišťovny?
Jak naplno využít příspěvek od zdravotní pojišťovny?

Připravit se na příchod miminka je poměrně náročné, a to i po finanční stránce. Věděli jste, že vám pomůže vaše zdravotní pojišťovna? Ta umožňuje...