Pondělí 6. května 2024, svátek má Radoslav

Matějovský poprvé vstřelil gól

Klíčoví hráči české reprezentace Tomáš Rosický a Petr Čech kvůli zranění znovu nenastoupili

FOTBAL V ZAHRANIČÍ

LONDÝN Přestože Reading ve 30. kole anglické fotbalové ligy prohrál v Liverpoolu 1:2, záložník Marek Matějovský může na svůj šestý start v Premier League vzpomínat v dobrém. Český reprezentant totiž po svém příchodu do Anglie vstřelil svůj premiérový gól, navíc stylově – trefil se parádní střelou z osmnácti metrů do horního rohu branky.

Matějovský se ukázal už v 5. minutě hry, když zůstal zcela volný na hranici pokutového území, dostal přihrávku od postranní čáry a tvrdě zamířil přesně do šibenice. „Měl jsem i trochu štěstí, protože to šlo do brány od břevna. Je to samozřejmě hezká věc dát gól na Liverpoolu, ale kalí to porážka. Mrzí mě, že jsme si neodvezli ani bod, určitě jsme minimálně na jeden měli,“ litoval Matějovský.

Za domácí totiž brzy vyrovnal Mascherano a krátce po změně stran je poslal do vedení Torres.

Naději na úspěch proti favoritovi podobně živilo i poslední Derby, jenže proti favorizovanému Manchesteru United nakonec stejně prohrálo. Čtvrt hodiny před koncem se o to postaral Cristiano Ronaldo. Manchester se po vítězství posunul do čela tabulky před Arsenal.

Ten totiž počtvrté v řadě remizoval, když uhrál jen bod s Middlesbrough. Arsenal, v jehož sestavě opět chyběl zraněný český záložník Tomáš Rosický, dlouho prohrával, ale čtyři minuty před koncem se podařilo vyrovnat uzdravenému obránci Tourému.

Svou ztrátu na čelo tabulky snížila po zaváhání Arsenalu i třetí Chelsea, která porazila Sunderland na jeho hřišti 1:0. Jedinou branku zápasu vstřelil již v 11. minutě kapitán Terry, místo zraněného českého gólmana Petra Čecha znovu chytal Carlo Cudicini.

Do hry se naopak dostal reprezentační útočník Milan Baroš, který se opět objevil v základní sestavě Portsmouthu a odehrál 83 minut. Znovu ho však zastínil jeho spoluhráč z útoku Jermain Defoe. MADRID Nebýt incidentu v Seville, hlavní událostí španělské ligy by se o víkendu stalo pokračující trápení vedoucího Realu Madrid, který prohrál 0:1 v La Coruni. Jeho náskok v čele tabulky se přesto ztenčil jen na sedm bodů, neboť Barcelona pouze remizovala 2:2 na půdě deváté Almeríe.

Jenže ve stejnou dobu byl v Seville v 70. minutě přerušen zápas domácího Betisu s Bilbaem, které v té době vedlo 2:1. Důvodem bylo zranění hostujícího brankáře Armanda, jehož zasáhla do obličeje láhev hozená jedním z fanoušků.

Brankář, jenž se právě chystal k rozehrání míče, byl přímo na hřišti ošetřen a poté odnesen z hrací plochy na nosítkách. Fanoušek byl okamžitě zatčen, rozhodčí Carlos Clos Gomez zápas předčasně ukončil. „Armando utrpěl po úderu lahví do pravého oka tržnou ránu, kterou mu lékaři museli sešít,“ uvedl klub na svých oficiálních internetových stránkách.

BERLÍN Vedoucí Bayern Mnichov utrpěl v 24. kole německé ligy teprve druhou porážku v sezoně, když nečekaně prohrál na hřišti do té doby poslední Chotěbuze.

Nevedlo se ani fotbalistů Norimberku, které nevyvedl z krize ani návrat discipliplinárně potrestaného Jana Kollera. Šťastnější den naopak prožil český útočník Jiří Štajner, který jako střídající hráč svou druhou trefou v sezoně zajistil Hannoveru remízu 2:2 s Bielefeldem. Vidět byl také Martin Fenin z Frankfurtu. V zápase na hřišti Karlsruhe založil akci, kterou jediným gólem zápasu zakončil Fink.

10 nejčastějších podvodů na internetu: Dokážete ochránit sebe i svou rodinu?

V digitální éře, kde technologie proniká do všech aspektů našich životů, se také zvyšuje riziko podvodů. Od falešných e-mailů a inzerátů až po...