Čtvrtek 8. června 2023, svátek má Medard
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Jak poslat Soukupa do insolvence. Televize se spojily kvůli dluhu 30 milionů

Jaromír Soukup v pořadu Prezident foto: Barrandov TV

Česká televize a Prima podaly společně insolvenční návrh na Soukupovu agenturu Médea. Agentura televizím celkem dluží 30 milionů korun na neuhrazených obchodních pohledávkách. ČT a Prima návrh podaly společně prostřednictvím společnosti Media club, která Primu zastupuje. Je to šikanózní návrh, brání se Médea.
  15:49aktualizováno  16:32

Veřejnoprávní televize podala insolvenční návrh společně se společností Media club, která zastupuje televizi Prima. Prima po agentuře Jaromíra Soukupa žádá 18,1 milionu korun, jak uvádí insolvenční návrh zveřejněný Městským soudem v Praze.

„Přes naši dlouhodobou snahu jsme nenašli oboustranně přijatelné řešení situace, které by vedlo k vyrovnání závazků agentury Médea vůči skupině Prima nebo k jejich zajištění odpovídajícím způsobem,“ uvedla mluvčí Primy Gabriela Semová.

Podání insolvenčního návrhu potvrdila i mluvčí ČT Karolína Blinková. „Ano, Česká televize podala insolvenční návrh na společnost Médea, a to kvůli neuhrazeným obchodním pohledávkám,“ uvedla. Česká televize po Soukupově agentuře vymáhá 11,8 milionu.

Podle agentury Médea je insolvenční návrh „bezdůvodný“ a „šikanózní“. „Jeví se, že mohla být naplněna skutková podstata trestného činu vydírání,“ uvádí společnost ve vyjádření, kde mimo jiné píše, že mohlo dojít i k trestnému činu pomluvy.

Médea je součástí skupiny Médea Group Jaromíra Soukupa, do které na mediálním trhu spadá i vydavatelství Empresa Media a TV Barrandov.

V minulosti Médea čelila několika insolvenčním řízením. Před několika týdny na firmu podaly insolvenční návrh společnosti Cinema City Czech, Cinexpress a Knowlimits Group. Tvrdily, že dluhy vůči firmě Médea byly měsíce po splatnosti a Médea je nesplatila ani po opakovaných výzvách. Mediální společnost dlužila za poskytnutí reklamního prostoru v kinech a obchodech provozovaných trojicí navrhovatelů.

Pražský městský soud insolvenční řízení zastavil poté, co Médea zaplatila dluhy všem třem firmám, které zahájení řízení iniciovaly.

Před dvěma lety byla Médea v insolvenci na návrh společnosti Lipian Trade. Společnost jako navrhovatel insolvence tvrdila, že Médea neuhradila fakturu za inzerci do časopisu Harmonie za přibližně 16 tisíc korun. Soud však insolvenční návrh zamítl.

16. dubna 2019

Autor: