Středa 8. prosince 2021, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Měl premiér sex s prostitutkou?

Česko

Berlusconiho skandály – Na předsedu vlády vytáhli další obvinění. Mohou mu hrozit tři roky vězení

Italský premiér Berlusconi je zapleten do množství skandálů. Nyní se šetří, zda platil za sex mladistvé dívce, což je v zemi trestné.

ŘÍM/PRAHA Stane se Berlusconimu slabost pro krásné mladé dívky osudnou? V Itálii se včera provalilo, že předsedu vlády vyšetřuje milánská prokuratura. Předmětem prověřování je jeho vztah k mladičké marocké břišní tanečnici. Podle prokuratury existuje podezření, že s ní měl sex za peníze v době, kdy jí bylo teprve sedmnáct let, což je v Itálii trestné. Mohlo by mu za to hrozit šest měsíců nebo až tři roky vězení.

Navíc prý Silvio Berlusconi také zneužil svou pravomoc – údajně ovlivňoval policisty, aby dívku propustili, když byla zadržena kvůli obvinění z krádeže. Karima ElMahrougová, která si říká Ruby Rubacuori (rubacuori znamená v překladu miláček všech či svůdnice – pozn. red.), se prý účastnila večírků v Berlusconiho soukromé rezidenci Arcore poblíž Milána.

K sexu mělo dojít někdy mezi únorem a květnem loňského roku. Premiér veškerou vinu popírá. Prokuratura ho začala vyšetřovat již v prosinci, teprve včera se ale tato informace dostala na veřejnost. Vyšetřovatelé si již údajně předvolali Berlusconiho a jeho právníky. Policie také prohledala kanceláře některých premiérových blízkých spolupracovníků. Je mezi nimi i Nicole Minettiová, kterou rovněž vyšetřují kvůli zapojení do této „prostituční“ aféry.

S tou dívkou nikdy sex neměl Berlusconiho právník Niccolo Ghedini označil vyšetřování za „absurdní a bezdůvodné“ a za „velmi vážný zásah do soukromého života“. Navíc podle něj podezření již dříve odmítli hlavní aktéři a svědci. Později v dalším prohlášení doplnil, že italský premiér sex s touto dívkou nikdy neměl.

Zajímavé na celém případu je i to, že se informace o vyšetřování objevily den poté, co Ústavní soud Berlusconimu částečně omezil imunitu a umožnil tak, aby mohl být souzen. 74letý politik se včera vyjádřil jen k tomuto rozhodnutí soudu, vyšetřování nekomentoval. „Rozhodnutí soudu nemá vůbec žádný vliv, vláda půjde dál kupředu, protože Itálie potřebuje vše kromě předčasných voleb,“ prohlásil Berlusconi pro televizi Canale 5.

Kroky milánské prokuratury tak okomentoval jen mluvčí Berlusconiho strany Lid svobody. „Jestli je tady stále někdo, v politice či mimo ni, kdo si myslí, že může porazit Berlusconiho skrze soudy, bude zklamán,“ citovala Reuters Daniela Capezzoneho.

Mladičká Ruby není médiím neznámá. Již loni způsobila poprask, když se rozpovídala o tom, jaké to tenkrát u Berlusconiho bylo. Večírek nejdříve popsala slovy, že mělo jít o bunga bunga party, tedy že mělo dojít k určitým speciálním sexuálním praktikám. Za svou účast prý dostala sedm tisíc eur a diamantový náhrdelník. Pak ale vehementně odmítla, že by došlo i na sex s premiérem. „Odešla jsem před půlnocí. Odvyprávěla jsem mu svůj příběh. Dost ho to vzalo a dal mi sedm tisíc eur a náhrdelník Damiani,“ citoval britský deník The Daily Mail Rubyina slova.

„Byl tak sladký“ „Když jsem mu řekla, že je mi sedmnáct, odpověděl, že měl již v minulosti problémy s mladými dívkami. Řekl, že nechce, aby se to stalo znovu. Pak jsme se rozloučili. Byl milý, ale neústupný. Byla jsem zklamaná, protože to byl první muž v mém životě, který mě nechtěl dostat do postele. Choval se ke mně jako otec. Přivítal mě s otevřenou náručí, pozval mě do svého domu. Byl tak sladký,“ to všechno Karima alias Ruby o Berlusconim napovídala. Nedávno pak překvapivě obrátila – listu La Repubblica řekla, že byla u premiéra celkem třikrát a že šlo o „normální večeře“.

Pokud jde o druhé obvinění, ovlivňování policistů, Berlusconi přiznal, že Ruby zná a že kvůli ní volal na policii. Prý ale jen nabízel normální pomoc a nijak netlačil na vyšetřovatele, aby ji nechali jít. Jenže v médiích se objevily i informace, že tomu tak nebylo. Že prý naopak premiér lhal policistům, že jde o příbuznou egyptského prezidenta Husního Mubaraka. Prý aby se předešlo diplomatické roztržce, měl na ně vyvíjet nátlak, aby ji pustili. Vyzvedávat na policii ji měla právě Berlusconiho blízká spolupracovnice Nicole Minettiová.

***

(Ne)milenka

* 18letá Maročanka Karima El Mahrougová, která si říká Ruby Rubacuori, se živí jako břišní tanečnice. Nejdříve se médiím svěřila, že u Berlusconiho probíhaly divoké orgie. Pak ale uvedla, že ona s ním nic neměla. Prý premiérovi jen vylíčila svůj životní příběh a on ji obdaroval sedmi tisíci eury a náhrdelníkem.

Italský premiér a jeho ženy * V květnu roku 2009 oznámila Berlusconiho druhá manželka Veronica Lariová, že podává žádost o rozvod. Prý už dále nemůže snášet jeho milostné avantýry s mladičkými dívkami. Italský premiér se za svůj bouřlivý život nikdy nijak neomluvil. Nedávno se nechal slyšet, že „miluje život a miluje ženy“. Odmítl sice, že by jim platit za sex, ale dodal: „Nejsem svatý.“ * Oznámení o rozvodu přišlo poté, co se provalilo, že se Berlusconi zúčastnil narozenin osmnáctileté studentky Noemi Letiziové. K oslavě plnoletosti jí prý věnoval náhrdelník posázený diamanty. Odmítl ale, že by s ní měl milenecký vztah. Popřela to i Noemi, která prý ministerskému předsedovi říká „papi“. * Hlavní protagonistkou dalšího skandálu, který se provalil také v létě roku 2009, byla Patricia D’Addariová. Tato luxusní prostitutka prohlásila, že v listopadu 2008 strávila s premiérem noc. Údajně ho navštívila v jeho římské rezidenci. Rozhovory s předsedou vlády si prý nahrávala. Z audiozáznamů se mimo jiné dozvíme, že premiér nerad používá kondomy či že má v oblibě sex ve třech. Na jedné nahrávce jí Berlusconi vyzývá, aby na něho počkala „v Putinově velké posteli“, než se vysprchuje. Toto lůžko s baldachýnem Italovi údajně daroval nynější ruský premiér a bývalý prezident Vladimir Putin. Na jiném záznamu ho zase D’Addariová chválí za jeho sexuální výkon.

* Loni v listopadu se rozpovídala o večírcích u Berlusconiho i 28letá Nadia Macriová. Za dvě noci s předsedou vlády prý dostala deset tisíc eur. Party v jeho soukromé rezidenci se podle jejích slov účastnilo mnoho nezletilých dívek, většinou to měly být Rusky či Brazilky. A byly tam k dispozici i měkké drogy. Nikdy ale neviděla, že by je bral i italský premiér. Dívky prý stály „na Berlusconiho frontu u bazénu“.

Autor:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...