1. ledna 2006 13:38 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Meteorologové varují před sněhem a náledím

Sníh  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sníh | foto: David Veis ČTK

PRAHA  Meteorologové varují před trvalým intenzivním sněžením, tvorbou sněhových jazyků a náledím. Do úterý by mohlo na horách napadnout až 40 centimetrů nového sněhu, v nižších polohách 15 centimetrů.

Dnes na celém území republiky očekávají smíšené nebo dešťové srážky, které budou na chemicky neošetřených komunikacích namrzat. V noci na pondělí bude srážek v Čechách a západní polovině Moravy a Slezska ubývat, informoval Český hydrometeorologický ústav.

Během pondělí a úterý se budou dešťové nebo smíšené srážky vyskytovat hlavně ve východní polovině Moravy a Slezska. Ale i tady se bude jejich četnost snižovat. Dnes večer a v noci na pondělí začnou v Čechách a v západní polovině Moravy a Slezska přecházet dešťové srážky ve sněhové. V úterý by mělo podle meteorologů sněžit na celém území ČR.

Očekávají, že by ve vyšších polohách mohlo napadnou 20 až 40 centimetrů sněhu, a to zejména na Šumavě, v Jeseníkách a na Českomoravské vrchovině. V nižších polohách by mohlo napadnout od pěti do 15 centimetrů nového sněhu. Od 600 metrů nad mořem se začnou v Čechách během pondělí a na Moravě a ve Slezsku od úterý tvořit sněhové jazyky a na horách i závěje. Upozornění meteorologů platí do úterního večera.
ČTK

Najdete na Lidovky.cz