29. června 2018 17:21 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Metnar si na obranu přivedl politickou náměstkyni Suchoňovou

Ministr obrany Lubomír Metnar. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ministr obrany Lubomír Metnar. | foto:  Petr Topič, MAFRA

Jen co se ve středu ujal funkce ministra obrany Lubomír Metnar, už se rozjely první personální změny. Ráno představil ministerským úředníkům na poradě jako svou nejbližší spolupracovnici Kateřinu Suchoňovou (27). Pracoval s ní už na ministerstvu vnitra, kde jako ministr v předchozí vládě Andreje Babiše působil.

Informaci LN ministr Metnar potvrdil. „Na pozici politické náměstkyně jsem dnes jmenoval Kateřinu Suchoňovou. Důvodem jejího jmenování je několikaletá praxe v oboru státní správy, konkrétně na ministerstvu vnitra, kde působila pět let,“ napsal LN Metnar.

Suchoňová v minulosti pracovala jako ředitelka kanceláře ministra vnitra. Byla například i v hodnotící komisi, která vybírala současného ředitele České pošty Romana Knapa.

Z Metnarových slov plyne, že jí skutečně věří. Na starosti má mít nově vnitřní chod ministerstva. „Má moji naprostou důvěru, o které mě přesvědčuje její vzdělání, bezpečnostní prověrka na stupeň „Tajné“ a profesionální přístup k práci,“ popsal důvody, proč si vybral právě ji. Upozornil ale zároveň, že ve funkci politické náměstkyně bude Suchoňová jen dočasně. Kam se přesune v budoucnu, ale neuvedl.

Martin Shabu

Autor

Martin Shabumartin.shabu@lidovky.czČlánky