Sobota 20. července 2024, svátek má Ilja
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Michael Jackson byl pohřben

Česko

LOS ANGELES Po více než dvou měsících od své smrti král popu konečně „došel svého pokoje“. Ve čtvrtek večer místního času byl pohřben na hřbitově Forest Lawn v Glendale nedaleko kalifornské metropole. Soukromého obřadu se zúčastnili zpěvákovi příbuzní a nejbližší přátelé.

Jacksonova rodina na hřbitov přijela s více než hodinovým zpožděním. Před obřím mauzoleem, kde se obřad konal, na ně čekalo asi dvě stě pozvaných smutečních hostů. Kromě jiných mezi nimi byla herečka Elizabeth Taylorová nebo bývalá manželka Lisa Marie Presleyová a hrdina filmů Sám doma Macaulay Culkin. Jacksonovi synové a bratři měli všichni červené kravaty a na rukách smuteční pásky.

Mnoho podrobností o obřadu není známo. Jacksonovo tělo bylo uloženo v bronzové pozlacené rakvi vyložené modrým sametem, která podle serveru Tmz.com stála přibližně 25 tisíc dolarů (téměř 450 tisíc korun). Zpěvákovy děti prý daly svému otci do rakve dopisy na rozloučenou.

Jackson bude pochován v kryptě v mauzoleu. Hřbitov a monumentální mauzoleum jsou místem posledního odpočinku dalších velikánů zábavního průmyslu, jako jsou Humphrey Bogart či Walt Disney.

Obřad nebyl zpřístupněn žádným novinářům. Televize přenášely pouze příjezd hostů, když ale dorazil vůz se zpěvákovou rakví, byl přenos přerušen. Smuteční hosté dostali devítistránkovou pozvánku, na které jsou fotografie Michaela Jacksona z dětství i dospělosti.

lidovky.cz Video z pohřbu „krále popu“ najdete na www.lidovky.cz

Autor:

D.A.S. právní ochrana, pobočka ERGO Versicherung Aktiengesellschaft pro ČR
MANAŽER OBCHODNÍ SKUPINY / OBCHODNÍ ZÁSTUPCE - celá ČR

D.A.S. právní ochrana, pobočka ERGO Versicherung Aktiengesellschaft pro ČR
Praha, Jihočeský kraj, Jihomoravský kraj, Karlovarský kraj, Královéhradecký kraj, Liberecký kraj, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Pardubický kraj, Plzeňský kraj, Středočeský kraj, Ústecký kraj, Kraj Vysočina, Zlínský kraj