Pondělí 6. dubna 2020svátek má Vendula 18 °C jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Michálek: Nejsem jehovista, šíří to dobře placený úředník z Hradu

Libor Michálek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Libor Michálek | foto: ČTK

PRAHA Muž, který před dvěma lety upozornil na nekalé praktiky na ministerstvu životního prostředí odpovídal čtenářům serveru Lidovky.cz. Boj s korupcí si vytknul jako hlavní cíl své senátorské kandidatury. Do horní komory ho chtějí poslat hned tři strany: KDU-ČSL, Strana zelených a Česká pirátská strana.

"Přestože se v zadávání veřejných zakázek leccos změnilo k lepšímu, zůstává řada výjimek (pro sektorové zadavatele, pro nakládání s finančním majetkem apod.)," řekl v on-line rozhovoru na serveru Lidovky.cz Michálek. "Osobně bych preferoval, aby již návrhy zadávacích dokumentací byly předmětem připomínkování. Věřím, že pokud by se důsledněji posuzovala otázka účelnosti (např. změny něčeho, co je funkční), nemuselo by se řešit, z čeho zaplatit různé sociální služby apod.," prozradil své plány.

ČTĚTE CELÝ ON-LINE ROZHOVOR:

"V mém případě nespokojenost s politickou situací vyústila v rozhodnutí do politiky vstoupit. Netvrdím, že je to recept vhodný pro každého, ale znám poctivé a slušné lidí, které bych v politice rád viděl," dodal Michálek.

Nejsem jehovista

Michálek také popírá, že by patřil k sektě Svědci Jehovovi. "Nejsem a nebyl jsem v historii u Svědků Jehovových. Tuto informaci vypustil jeden dobře placený hradní poradce, aniž by si ověřil skutečnost," říká Michálek.

Svou kandidaturu zveřejnil Michálek v úterý. Financování má být podle slov Michálka naprosto transparentní. Sám do kampaně vloží sto tisíc korun, stejně jako všechny tři strany, které jej do Senátu vysílají. Bývalý šéf Státního fondu životního prostředí chce kandidovat v Praze 2 a Praze 3.

Ve svém programu MIchálek uvádí, že chce otevřenější stát a snadnější přístup k informacím. "Věřím, že slušný člověk může v politice obstát. V případě, že mi voliči vyjádří důvěru, pokusím se jim dokázat, že nejsem člověkem, který hlasuje podle diktátu stranických sekretariátů, ale hlasuje v souladu se svým svědomím," vysvětluje.

Kauza Drobil

Pavel Drobil a Libor Michálek

Michálek loni v prosinci upozornil na údajnou korupci na SFŽP prostřednictvím tajných nahrávek. Drobilův poradce Martin Knetig na nich popisuje, jak se dostat k penězům na financování další kariéry svého šéfa a ODS. Michálek pak řekl o svých podezřeních ministrovi i s tím, že si rozmluvy nahrál. Drobil ho údajně požádal, aby záznamy zničil. Nabídl pak prý Michálkovi místo svého náměstka. Drobil se kvůli aféře distancoval od Knetiga. Tvrdil, že poradce nejednal na základě jeho instrukcí. Odvolal také Michálka kvůli tomu, že rozhovory nahrával a záznamy pustil do médií. Nahrávky zveřejnila Mladá fronta Dnes (MfD). Ministr po dohodě s premiérem Petrem Nečasem (ODS) rezignoval.

Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Slovenský kriminální psycholog Ondrej Kubík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Psi z množírny z útulku. V bezpečí. Fenky Rózu a Mašličku MF DNES předala do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....