Pondělí 18. října 2021, svátek má Lukáš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Migrant měl namířeno do Itálie. Místo toho na D1 vypadl z kamionu

Česko

  9:30
Migrantovi z Alžírska se v úterý překazily plány. Namířeno měl do Itálie, svou cestu ale předčasně ukončil na D1 ve směru na Prahu, kde vypadl z podvozku kamionu. Jeho tělo se po pádu odrazilo na okraj příkopu vedle dálnice. Do Česka se nejspíš dostal nelegálně, u sebe neměl ani žádné doklady.
ilustrační snímek

ilustrační snímek foto: Ladislav Němec, MAFRA

Další velmi těžko uvěřitelný případ se stal v úterý na dálnici D1. V odpoledních hodinách policisté z krajského ředitelství kraje Vysočina přijali oznámení, že na stém kilometru ve směru na Prahu vypadl z jedoucího kamionu neznámý muž. 

Pravděpodobně spadl z prostoru podvozku. Jeho tělo se po pádu na dálnici odrazilo k okraji dálnice.

„Při pádu se muž lehce zranil a na místo proto vyjížděla záchranná služba. Muž si stěžoval na bolest na hrudi, proto ho záchranáři převezli na vyšetření do jihlavské nemocnice,“ sdělila policejní mluvčí Dana Čírtková.

Z nemocnice pak muž putoval na odbor cizinecké policie, aby mohl prokázat svou totožnost. U sebe však neměl ani vízum, ani jiný cestovní doklad, který by ho opravňoval ke vstupu a pobytu v České republice.

„Cizinec navíc nejspíše vstoupil na území České republiky v době platnosti ochranného opatření ministerstva zdravotnictví,“ dodala mluvčí.

Za účasti tlumočníka policisté cizince vyslechli. Dvaadvacetiletý migrant uvedl, že jeho původním cílem byla Itálie. Hlídka ho po výslechu přemístila do Zařízení pro zajištění cizinců Vyšní Lhoty.

Z havarované dodávky uteklo 29 migrantů, řidiče hledala policie po Praze

„Měl štěstí. Pokud by zůstal ležet v jízdních pruzích, mohla ho srazit projíždějící vozidla. V takovém případě mohla mít celá událost fatální následky,“ uvedla Čírtková.

Autor:

Děti zvládnou všechno, to samé ženy. Muži však nevydrží, říká expert na přežití

Premium Tři dny trvalo pátrání po osmileté Julii z Berlína, která se v neděli ztratila rodičům u Čerchova na Domažlicku. V...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Od perfekcionisty Contadora k Pogačarovi bez nepřátel. Hvězdy očima Kreuzigera

Premium Zažil vládu Contadora i Frooma, řádění Sagana, razantní nástup Pogačara. Během šestnácti let profikariéry se vedle...

Mohlo by vás zajímat