Čtvrtek 27. ledna 2022, svátek má Ingrid
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Milence téměř uřízl hlavu, odsedí si 25 let

Česko

  12:11
OLOMOUC - Vrchní soud v Olomouci zpřísnil trest Lukáši Kopeckému za brutální vraždu devatenáctileté dívky v Hulíně na Kroměřížsku a poslal ho do vězení na 25 let. Odsouzený svoji milenku škrtil a pak jí téměř uřízl hlavu.

Vrchní soud v Olomouci zpřísnil 7. února trest Lukáši Kopeckému (druhý zprava) za brutální vraždu devatenáctileté dívky v Hulíně na Kroměřížsku a poslal ho do vězení na 25 let. foto: ČTK

Soud tak vyhověl odvolání státního zástupce, který přísnější trest požadoval. Zlínský krajský soud uložil muži loni v prosinci trest 22,5 roku vězení. Proti verdiktu se odvolal i obžalovaný, vrchní soud jeho odvolání zamítl. "Krajský soud nesprávně vyhodnotil další okolnosti, které svědčí v neprospěch obžalovaného. Trest 25 let vězení v nejpřísnějším typu věznice považujeme za přiměřený," řekl předseda senátu Petr Angyalossy.

Podle obžaloby muž ze Zlína dívku usmrtil v jejím bytě loni v červnu. Osudné noci 9. června 2011 přišel do jejího bytu, kde nejprve měli oboustranně dobrovolný sex. Po hádce ale dívku napadl. Údajně mu řekla, že prozradí jejich milenecký vztah. Mladík ji nejprve udeřil do obličeje. Pak ji několik minut škrtil do doby, kdy si myslel, že je mrtvá. Když po krátké chvíli začala jevit známky života, zasadil jí kuchyňským nožem nejméně sedm hlubokých ran do krku, čímž částečně oddělil hlavu od trupu. Dívka na místě zemřela.

Podle znalců je emočně nezralý a narcistický

Podle soudu muž jednal zvlášť surovým a trýznivým způsobem. Na zcela malicherný podnět reagoval neadekvátně. "Škrcení trvalo až několik minut. Poškozená ho podle závěru znalce, kterého jsme dnes vyslechli, musela vnímat značně trýznivě. U obžalovaného je navíc obzvláště ztížená možnost resocializace. Pokud by nebyl delší dobu uvězněn, jeho osobnost by dle znalců směřovala ke kriminální kariéře," uvedl Angyalossy. Podle něj má Kopecký nízký práh agresivity, reaguje agresivně na slabé podněty. Podle znalců je emočně nezralý a narcistický.

Vrchní soud v Olomouci zpřísnil 7. února trest Lukáši Kopeckému (druhý zprava) za brutální vraždu devatenáctileté dívky v Hulíně na Kroměřížsku a poslal ho do vězení na 25 let.

Obhajoba v odvolání požadovala trest v rozmezí deseti až 14 let. "Nepřiměřeně vysoký trest může obžalovaného demotivovat k nápravě," řekl obhájce Miloslav Jančík při přednesu odvolání, které soud nakonec zamítl. "Na přání klienta budeme podávat dovolání," reagoval Jančík. Kopecký se dnes u soudu k činu nevyjadřoval, pouze se omluvil rodině.

Po činu se Kopecký podle soudu snažil v bytě smazat své stopy a před odchodem ještě odcizil počítač, který patřil příteli zavražděné. Pak ho prodal v zastavárně. Kromě vraždy jej tak soud uznal vinným i z krádeže. Trestných činů se dopustil ve zkušební době podmíněného trestu také za vydírání.

Autoři: ,

Naši zemi by neubránila ani desetkrát větší armáda, říká armádní generál Opata

Premium Přes tři roky šéfuje armádě a nejvíc mu pije krev byrokracie. Když je nejhůř, oblékne maskáče a vyrazí z kanceláře...

Situace se obrací. Dřív byl vstřícný západ, dnes vyrazte s obytňákem na východ

Premium Nemám rád kempy s jejich davovou atmosférou, hlukem a stísněným prostorem a hotely jsou pro mě nenávratně statické,...

Recept na dlouhověkost? Chirurg Pafko vysvětluje, čím si zkracujeme život

Premium Profesor Pavel Pafko o tom, proč si u televize neotevře lahváč, o malém štěstí pro každý den a taky o poučném úrazu na...

Mohlo by vás zajímat