Pondělí 4. března 2024, svátek má Stela
130 let

Lidovky.cz

Miliardář Janeček: Klaus si nás všiml, bojí se o pozice zlojedů

Česko

  19:35
PRAHA - Našeptávači špatných nálad a namyšlení samozvaní spasitelé. Ti prý podle prezidenta Václava Klause škodí zemi a sledují jen vlastní cíle. Zakladatel Nadačního fondu proti korupci a propagátor myšlenky "pozitivní evoluce" Karel Janeček to vidí jako narážku na své aktivity, ale také jako vynikající signál, který jej může jen povzbudit.

Karel Janeček foto: ČTK

Lidovky.cz: Sledoval jste novoroční projev pana prezidenta Klause?
Nesledoval. Ale zaznamenal sem, že to, co bylo řečeno, bylo s největší pravděpodobností namířeno proti Pozitivní evoluci.

PŘEČTĚTE SI KLAUSŮV PROJEV:

Lidovky.cz: A co tedy říkáte na prezidentovu narážku o samozvaných spasitelích, kteří prý chtějí využít krizi ve společnosti ve svůj prospěch? Berete to jako narážku na Vaši osobu?
Je to pravděpodobné. Podle mě je to snaha o totální mystifikaci společnosti. Jediný důvod, který si dovedu představit, proč se pan prezident snižuje k takovým nesmyslům, je obava o pozice zlojedů. Společnost se mění, mění se k lepšímu. Lidé vidí tu energii a začínají chápat, co se děje, a mají strach. Já sem to tedy neslyšel, ale teď sem na Facebooku četl kousek a domnívám se, že je to vynikající signál. Nic lepšího jsme si nemohli přát.

Lidovky.cz: Signál v jakém smyslu? Že Vaše iniciativa něco znamená, když se k ní vyjadřuje i prezident?
Přesně tak. Už si to uvědomují, že jasně vidí, co se děje. Pozitivně a férově smýšlející lidi to může pouze povzbudit.

Autor:

Kde zabavit děti na celý den? V brněnském BRuNO family parku!
Kde zabavit děti na celý den? V brněnském BRuNO family parku!

BRuNO family park nabízí široké možnosti zábavy pro rodiče i děti. Přes 40 atrakcí uvnitř moderního areálu se rozprostírá na ploše 4000 m2....