Čtvrtek 15. dubna 2021svátek má Anastázie 5 °C déšť se sněhem Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Miliardář Sehnal je i přes nesouhlas šéfa nemocnice naočkovaný. Představil se prý jako ředitel kliniky, případ řeší policie

Pavel Sehnal, předseda Občanské demokratické aliance | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pavel Sehnal, předseda Občanské demokratické aliance | foto:  Dan Materna, MAFRA

Praha Šestapadesátiletý „borec“, jenž dobyl severní i jižní pól. I přes mimořádnou kondici a nízký věk si miliardář Pavel Sehnal zajistil přednostní vakcinaci proti covid-19. Nepředbíhal jsem, tvrdí.

Česko se potýká s nedostatkem vakcín. Určeny jsou především pro zdravotníky, seniory a záchranáře. Přesto se najdou cesty, jak se do privilegované skupiny dostat. Podařilo se to i Pavlu Sehnalovi, podnikateli, jenž vlastní mimo jiné akvapark v pražských Čestlicích. Jak upozornil web Seznam Zprávy Sehnal byl v pondělí naočkován v Nemocnici Na Bulovce, ačkoli se mu dostalo varování od ředitele špitálu, že pro něj přednost neplatí.

V připravované polní nemocnici v pražských Letňanech společnost Linet ve...
Polní nemocnice má několik částí. V jedné z nich je mimo jiné stan vyčleněný...

„Explicitně jsem mu řekl, že se naočkovat nemůže, protože není zdravotník, “ uvedl Jan Kvaček, ředitel Bulovky. Přesto se Sehnal měl podle webu při vakcinaci vykázat jako zdravotník.

To ale Sehnal odmítl. Nejprve redakci nezvedl telefon. Následně serveru Lidovky.cz napsal: „Jsem v zahraničí. Pošlete mi zprávu. Budu příští týden.“ Na zaslané otázky částečně reagoval v obsáhlém prohlášení.

Prohlášení Pavla Sehnala.

„Očkování proběhlo v nemocnici, kde jsem pravdivě uvedl, že jsem majitel a ředitel dentální kliniky. Za lékaře jsem se nikdy a nikde nevydával,“ uvedl Sehnal. Muž, který je podle časopisu Forbes 65. nejbohatším Čechem, se hájí, že ho k vakcinaci přiměla obava, aby nenakazil své zaměstnance. A ti ho prý k vakcinaci vybízeli.

„Nechal jsem se přesvědčit a podlehl naléhání svých spolupracovníků,“ tvrdí Sehnal. Uvedl, že je vlastník a pravidelně zasahuje do chodu společností Lázně Praha a Bulovka Dental Clinic. „Obě firmy osobně řídím a pravidelně navštěvuji. Jsem tak potenciálním přenašečem nákazy,“ brání se Sehnal.

Redakci zajímalo, zda z tohoto kroku vyvodí osobní zodpovědnost. Sehnal působí vedle byznysu i v politice. Je zastupitelem v Praze 18 a předsedá Občanské demokratické alianci (ODA). Na to ale podnikatel neodpověděl. V prohlášení jen vyzval všechny, „kterých by se to dotýkalo, aby přijali jeho omluvu“.

Případem Sehnalovy vakcinace se již zabývá policie. „Na základě zveřejnění článku v médiích jsme se případem přednostního očkování začali zabývat. V současné chvíli zjišťujeme veškeré okolnosti,“ uvedla pro Deník N mluvčí pražské policie Eva Kropáčová.

S výhodami to umí

Sehnal se dostal do širšího povědomí v souvislosti s koronavirem už loni. A to když jako majitel Výstaviště Letňany poskytl státu pronájem jedné z tamních hal. Armáda v ní zbudovala v říjnu polní nemocnici s kapacitou 500 lůžek. V únoru však zase veškerý materiál vojáci odvezli. Fakticky výstavištěm neprošel jediný pacient.

Za pronájem si nicméně Sehnalova firma naúčtovala přes 50 milionů korun. Minulý týden se miliardář připomněl znovu. Tentokrát nabídl využití Letňan státu zdarma. „Už nechceme být očerňováni, že výstaviště na něčem vydělává,“ vysvětloval Sehnal. Ministerstvo zdravotnictví však s díky nabídku odmítlo.

Loni v srpnu čelil Sehnal kritice za to, že údajně prosazoval své obchodní zájmy i z pozice zastupitele pražské městské části. Tamní zastupitelstvo ho následně odvolalo z funkce místostarosty Prahy 18. Sehnal se hájil tím, že se vždy snažil prosazovat zájmy Letňan.

Martin Shabu

Autor

Martin Shabumartin.shabu@lidovky.czČlánky

Koronavirus si ještě nevšiml, že s ním bojujeme, říká neurochirurg Beneš

Vladimír Beneš | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vybili jsme mnoho živočišných druhů, tak se nemůžeme divit, že jiný druh zaútočí na nás. Má na to právo, říká...

Test nanorespirátorů a nanoroušek: Polovina chrání jen naoko

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Spoléháme se, že díky rouškám a respirátorům budeme patřit k těm šťastným, kterým se podaří uchránit před covidovou...

Mlynáři byli sexuální predátoři raného novověku, vypráví historik Čechura

Jaroslav Čechura je přední znalec mikrohistorie, jež se zabývá životy a vztahy... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jak krutí byli soudci, drábové a panstvo? Co si sedlák mohl dovolit, a za co dostal oprátku? Proč bylo právo v praxi...

V. Hodorka Jen špička ledovce. 7:39 4.3.2021
J. Farda Inu, opět jeden výjimečný ... 22:12 3.3.2021
P. Hofmann Co ta hrubka? 20:44 3.3.2021

Advantage Consulting, s.r.o.
ZKUŠENÝ SPECIALISTA CONTROLLINGU

Advantage Consulting, s.r.o.
Plzeňský kraj
nabízený plat: 35 000 - 40 000 Kč