Úterý 18. června 2024, svátek má Milan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Milionové dluhy po lyžařském mistrovství zčásti zaplatí stát

Česko

  11:37
LIBEREC - Milionové dluhy po Mistrovství světa v klasickém lyžování v Liberci možná nakonec opravdu zaplatí stát. O 80 milionový dluh by se podle serveru Aktuálně.cz mělo napůl podělit ministerstvo školství a ministerstvo financí. Ministryně školství Miroslava Kopicová údajně poslala dopis premiéru Fischerovi, ve kterém ho žádá, aby zařadil liberecký nedoplatek na jednání vlády 31. května. Platit by měl stát krátce po volbách.

Kateřina Neumannová a předseda Českého olympijského výboru Milan Jirásek. foto: Roman Vondrouš ČTK

Server údajně získal i dopis ministryně Kopicové premiéru Fischerovi. Garant šampionátu a zároveň náměstek ministerstva školství Jan Kocourek prý potvrdil, že návrh na zaplacení dluhu je připraven a putuje na vládu.

"Je domluvené, že se o dluh ve výši 80 milionů napůl podělí ministerstva školství a financí. Materiál by měl jít příští pondělí ministrům přímo na stůl," uvedl server Aktuálně.cz 'vysoce důvěryhodný zdroj', který se nepřeje být jmenován.

VÍCE O MS V LIBERCI:

Serveru Lidovky.cz ale ministryně Kopicová řekla, že jde o 60 milionový dluh, který má zaplatit jen ministerstvo financí. "Probíhala jednání s ministerstvem financí o uznání některých výdajů, a to 60 milionů. Je totiž hotová finální zpráva, jak to v Liberci dopadlo. Některé výdaje budou uznány, některé bude muset pravděpodobně zaplatit město Liberec," řekla ministryně školství Kopicová.

Dluhy jsou ve skutečnosti vyšší. Neustále se spekuluje, kolik milionů visí ve vzduchu. Závěrečná zpráva by mohla konečně ukázat přesnou sumu.

Kéž by platil stát
O tom, že by měl dluh zaplatit stát, mluví i primátor Liberce Jiří Kittner. "Vím, že se o tom bude rozhodovat, protože má konečně přijít do vlády závěrečná zpráva o mistrovství. A vláda může rozhodnout jakkoli - od toho, že to zaplatí, až po to, že nedá ani korunu," řekl serveru Aktuálně.cz. Přiznal také, že varianta, kdy by platil stát, se mu zamlouvá.

Ivan Brambaški - likvidátor společnosti, která zajišťovala organizaci závodů a na kterou je dluh psaný, se také netají tím, že tato informace koluje. "Takové informace se objevují. Zatím ale nic oficiálního," řekl serveru Aktuálně.cz Ivan Brambaški. Přiznává, že s uhrazením dluhu se počítá. "Je to i důvod, proč činnost sdružení ještě nebyla ukončena." dodal.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!