Středa 7. června 2023, svátek má Iveta, Slavoj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ministerstvo obrany dostalo pokutu 150 tisíc. Porcovalo tendry na jídlo

Česko

  11:17
BRNO - Ministerstvo obrany dostalo od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže pokutu 150 000 korun. Chybovalo v zakázce na stravování ve svých vojenských zařízeních ve Staré Boleslavi, Štěpánovu a Dobrušce. Pokuta je pravomocná, ministerstvo se proti ní neodvolalo, zjistila z webových stránek Úřad na ochranu hospodářské soutěže. Zakázka je z roku 2013, ministerstvo ji rozdělilo na několik částí. Její předpokládaná výše byla 28,6 milionu korun bez DPH.

Vojenský prostor (ilustrační). foto: Michal Klíma

Ministerstvo například vyloučilo firmy GTH catering a SV catering a naopak v soutěži nechalo vítěznou Eurogastro catering, která nesplnila požadavky uvedené v zadávací dokumentaci. Tento postup byl v rozporu se zásadou rovného zacházení a podle antimonopolního úřadu (ÚOHS) podstatně ovlivnil výběr nejvhodnější nabídky.

Antimonopolní úřad našel také další chyby. Ministerstvo například neodeslalo výsledek zadávacího řízení do věstníku veřejných zakázek nebo neuveřejnilo na profilu zadavatele celého znění smlouvy.

Úřad se zakázkami ministerstva obrany zabývá pravidelně. Začátkem roku zrušil dva tendry ministerstva na centralizaci tiskových služeb a polní ambulantní pracoviště specialistů. Ministerstvo se proti rozhodnutím neodvolalo.

Autoři: ,

BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna
BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna

Potřebujete posílit pánevní dno, ale nemáte čas na aktivní cvičení? Značka BOOM představila Pulzační a vibrační kuličky, které aktivně posilují...