Pátek 12. srpna 2022, svátek má Klára
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ministrův návrh jsem odmítl

Česko

Nechtějte po politikovi, aby komentoval vyšetřování, které probíhá, a navíc se týká jeho samotného. To neudělám, říká šéf ODS Mirek Topolánek s tím, že trestní stíhání na útočníky ODS nezastaví, jak si přál Martin Pecina.

* LN Je pravda, že vám volal ministr vnitra Martin Pecina, aby ODS stáhla trestní oznámení na čtveřici útočníků, kteří vás v Hustopečích zranili ve tváři?

Já jsem to odmítl.

* LN Takže vám s takovým požadavkem skutečně volal osobně?

Když jsem to odmítl, tak jinak, než že jsme spolu mluvili, by to nešlo.

* LN Čím si vysvětlujete, že ministr vnitra zasahuje do probíhajícího policejního případu a volá oběti útoku, aby zastavila trestní stíhání?

Nechci to komentovat, protože já jsem žádné trestní oznámení nepodal.

* LN Podal ho ale šéf volebního týmu akce Léto s Topolem Zdeněk Mokrý, který byl útočníky také zasažen. Uvažuje ODS o tom, že by trestní oznámení stáhl on?

Nikoliv. A dokud probíhá vyšetřování, tak se k věci nechci vůbec vyjadřovat.

* LN Nejde ale přece jen o samotný případ, nýbrž o politickou věc, kdy ministr vnitra takovýmto způsobem intervenuje u oběti trestného činu a žádá ji, aby bylo vzato zpět trestní oznámení na útočníky. Není naprosto nepřípustné, aby ministr vnitra takto vystupoval?

Já nejsem od toho, abych to komentoval, od toho jste vy.

* LN Jste ale předsedou nejsilnější politické strany. Mohli byste třeba žádat odvolání ministra vnitra kvůli překročení kompetencí?

Zásadně to nekomentuji. Nechtějte po politikovi, aby komentoval vyšetřování, které právě probíhá, a ještě navíc se týká jeho samotného. To neudělám.

* LN Nezaráží vás, že policie vcelku banální případ, kdy se útočníci přiznali, řeší tak dlouho?

Mě spíš zajímá, proč někdo nevyšetřuje bezprecedentní útoky proti mně, které jsou zcela evidentně na základě nezákonných postupů. To mě trápí mnohem víc. Víc to v žádném případě nebudu komentovat, protože nejsem oprávněn v průběhu toho vyšetřování do toho jakkoli zasahovat. Toto se nedělá.

Autor:

Neklidné nohy či noční děs. Poruchy spánku předcházejí nemocem, říká neurolog

Premium Říká se, že dobrý spánek je sladší než med. Což naznačuje jeho hlavní funkci: nechat tělo odpočinout. A působí i coby...

Oktagon bez Rusů, zájem o ostrovy i kdo s kým o titul. Co chystá Novotný

Premium Letní turnaj na pražské Štvanici zaujal i uznávané zámořské experty, kteří se jinak výhradně věnují nejlepší soutěži...

Dnes se bavím líp i bez drog a alkoholu, říká terapeut a bývalý narkoman

Premium Jeho příběh je drsný, ale má happy end. Čtrnáctileté balancování na hraně s pervitinem, závislost, lži, prostitutky,...

WOLIP s.r.o.
Mechanik měření a regulace

WOLIP s.r.o.
Olomoucký kraj
nabízený plat: 35 000 - 42 000 Kč