Pondělí 24. ledna 2022, svátek má Milena
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Místostarostovi málem zapálil dům molotov

Česko

  12:11
VESELÍ NAD MORAVOU - Naštěstí bez zranění vyvázl po útoku na rodinný dům nový místostarosta z Veselí nad Moravou Josef Boula (ČSSD) i jeho blízcí. V noci se jim neznámý pachatel pokusil zapálit domov poté, co do objektu hodil hořící zápalnou láhev.

Místostarostovi Veselí nad Moravou vhodil někdo do domu molotova - ilustrační foto

Starosta města Jaroslav Hanák (ČSSD) se domnívá, že napadení souvisí s velmi napjatými vztahy mezi členy zastupitelstva. "Byl tam pokus o zapálení. Případ se šetří. Více se ale zatím k celé záležitosti nebudeme vyjadřovat," řekl mluvčí hodonínské policie Petr Zámečník.

Boula uhasil požár ještě před příjezdem hasičů. Při nočním útoku ale špatně došlápl na nohu, kterou si dříve léčil. Proto dnes ráno musel navštívit svého lékaře. Škody se odhadují na 2500 korun.

Útok mohl přesto skončit tragicky. Pachatel hodil na dům dva Molotovovy koktejly. První zasáhl okenní římsu, která ohořela. Druhá láhev se ale dostala do sklepa, v němž je umístěn plynový kotel. Aby ji tam útočník mohl vhodit, musel předtím rozbít dlažební kostkou sklepní větrací okno. "Ve sklepě ohořely naštěstí jen květináče," řekl mluvčí jihomoravských hasičů.

Uvozovky dolníByl tam pokus o zapálení. Případ se šetří. Více se ale zatím k celé záležitosti nebudeme vyjadřovatUvozovky horní


Představitelé radnice jsou rozhádaní, osazenstvo rady města se počátkem týdne výrazně obměnilo. V jeho nejvyšším vedení nově usedli sociální demokraté, kteří v koalici nahradili lidovce. Zastupitelé v pondělí odvolali starostu Martina Bedravu (KDU-ČSL) a na jeho místo zvolili sociálního demokrata Hanáka, místostarostou se stal jeho stranický kolega Boula.

Novou koalici utvořila ČSSD s uskupením Veselská volba 2002, která měla až dosud obsazen post místostarosty, dále s KSČM a Veselskou perspektivou. Koalice má nyní 11 z 21 křesel v zastupitelstvu. S pěti křesly je v ní nejsilnější ČSSD.

Sporů měla někdejší radniční koalice více. Bedrava se domnívá, že se rozpadla po personálním auditu, který v minulosti nařídil. Následovalo po něm totiž propuštění několika úředníků. Město mělo navíc v úmyslu sloučit tři své příspěvkové organizace do akciové společnosti, což by mohlo znamenat další propouštění.

"Je zcela přirozené, že na zastupitelstvu mohou padat ostřejší a protichůdné názory, nicméně řešit spory tímto kovbojským způsobem (zapalováním objektů) rozhodně nelze," uvedl Hanák.

Autor:

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Opět jsme to roztočili: Ohlédnutí za Vánočním kolotočem v roce 2021
Opět jsme to roztočili: Ohlédnutí za Vánočním kolotočem v roce 2021

Vánoční kolotoč se stal nedílnou součástí eMimina. Letos si už po třinácté naše uživatelky vzájemně poslaly dárečky, které opět udělaly velkou...

Mohlo by vás zajímat