Neděle 5. května 2024, svátek má Klaudie

Mistr načal play off debaklem

Hokejisté Slavie nestačili na vlastním ledě Vítkovicím, které je rozstřílely 5:1

PRAHA Začátek obhajoby mistrovského titulu jim vůbec nevyšel. Slavia v prvním čtvrtfinále utrpěla debakl, když na domácím ledě inkasovala od Vítkovic hned pětkrát. „Pokud chceme uspět, tak musíme radikálně změnit některé věci,“ zlobil se slávistický asistent Jiří Kalous. Slavia-Vítkovice 1:5 Vítkovice přijely do Prahy nabuzené snadnou výhrou v předkole play off. Ostravané smetli Liberec poměrem 3:0 na zápasy.

Úvod zápasu však patřil slávistovi Sklenářovi, který už v první minutě ohrozil mladého vítkovického brankáře Jakuba Štěpánka.

„Hned v úvodu na mě jel borec sám, vymíchal mě, já jsem odjel na první naznačenou střelu, ale naštěstí jsem tam nechal vyrážečku a chytil jsem to,“ usmíval se Štěpánek

„Hosté odehráli výborné utkání, my jsme se nebyli schopni prosadit především střelecky,“ kroutil Kalous hlavou.

Branky začaly padat až ve druhé dvacetiminutovce. Jako první skórovala slávistická hůl, radost však měli hosté. Přihrávku vítkovického útočníka Marka Kvapila si totiž srazil do brankoviště obránce domácích Jiří Drtina. „To se může stát. Hodil jsem to za hlavu. Nepoznamenalo mě to,“ citovala slávistického gólmana Dominika Furcha agentura ČTK.

Hosté se radovali jen něco přes minutu, pak našel skulinu mezi Štěpánkovými betony Roman Červenka. Nešťastník Drtina promluvil do osudu zápasu i v devětadvacáté minutě. Vyloučení mladého slávisty totiž bleskově využil od modré čáry přesně střílející Jurečka.

A slávistům bylo ještě hůře. Na začátku třetího dějství vyslal Ujčík přesnou přihrávku Vladimíru Svačinovi a ten z hranice kruhu našel mezeru ve Furchově postoji.

Už na hrozivých 4:1 pro Vítkovice zvyšoval v jedenapadesáté minutě Marek Kvapil. Ten se po přesném pasu dostal od modré čáry do úniku, který zakončil perfektně provedeným blafákem, proti kterému neměl Furch šanci.

Šok pro domácí hráče i diváky dokončil v čase 52:43 Lukáš Krenželok. Vítkovický útočník vystihl zmatek v obraně červenobílých a prostřelil Furcha popáté.

Marnost Slavie podtrhl i nejproduktivnější hráč základní části Jaroslav Bednář, který selhal ve své královské disciplíně - v pětapadesáté minutě zahodil trestné střílení.

„Důležité je, že hrajeme velice dobře v obraně a nedostáváme branky,“ pochvaloval si asistent vítkovického trenéra Zdeněk Moták.

Branky a nahrávky: 24. Červenka (Sklenář, Bednář) - 22. Kvapil (Strapáč), 30. Jurečka (M. Barinka, Ujčík), 43. Svačina (Ujčík, Jurečka), 51. Kvapil (Ondřej, Burger), 53. Krenželok (Klimek, J. Štefanka). Rozhodčí: Husička, Hradil - Pavlovič, D. Jelínek. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:2. Diváci: 5689. Třetiny: 0:0, 1:2, 0:3. Stav série: 0:1.