Pondělí 13. května 2024, svátek má Servác

Mistr se ocitl na kraji propasti

Pražská Sparta prohrála i druhý duel čtvrtfinále play off v Liberci * Druhou výhru slaví i Karlovy Vary

LIBEREC/KARLOVY VARY Hokejisté Liberce a Karlových Varů nezaváhali ani ve druhých zápasech čvrtinále hokejového play off a v sérii na čtyři vítězná utkání vedou 2:0.

Liberec–Sparta 5:0 Severočeši rozhodli o svém vysokém vítězství nad obhájcem mistrovského titulu, jenž si připsal již šestou prohru za sebou, ve třetí třetině. Klíčovým momentem duelu byl ale druhý gól Valdemara Jiruše devět vteřin před koncem druhé třetiny.

Sparta i v druhém zápase postrádala nemocnou brankářskou jedničku Dubu, jeho náhradník Štefl však tentokrát v úvodu neměl tolik práce jako o den dříve. Domácí totiž nezačali tak ofenzivně, navíc hosté byli mnohem aktivnější a důraznější v útočném pásmu než v pondělí. Pinc v liberecké brance tak měl v první třetině více zákroků než jeho mladší protějšek.

Přesto jako první inkasoval Štefl, když jej ve 13. minutě překonal Čermák. Liberecký kapitán využil dostatek prostoru, který mu obrana soupeře dala k dispozici, a dojel si pro puk odražený od mantinelu po vlastní střele. V závěru první třetiny byl blízko druhého gólu Víšek, Štefl však jeho přesilovkovou teč zlikvidoval. čtk Branky a nahrávky: 13. L. Čermák, 40. Jiruš, 48. Bartovič (Šachl), 49. Žabka (Bartovič), 53. Kašpařík (Zíb). Rozhodčí: Minář, Hradil - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 9:11, navíc Podlešák (Sparta) 10 min. a do konce utkání. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 7386. Třetiny: 1:0, 1:0, 3:0. Stav série: 2:0.

Karlovy Vary – Litvínov 3:2 Hokejisté Karlových Varů rozhodli o výsledku v druhé části, kdy jim znovu získal vedení obránce Ondřej Němec a po návratu z trestné lavice zvýšil náskok další bek Michal Dobroň.

Deset minut před koncem sice snížil v oslabení Jiří Šlégr, ale Energie už těsné vedení uhájila.

Litvínov se musel obejít bez brankářské jedničky Fraňka. A hosté s gólmanem Hüblem se od úvodu bránili tlaku domácích Karlových Varů, protože ti hráli do 13. minuty celkem osm minut v početní převaze. Západočeši sice v přesilovkách efektivní nebyli, ale v 26. minutě přejel modrou čáru Němec a zamířil přesně k pravé tyči.

***

Branky a nahrávky: 18. Melenovský (Mudroch), 26. Němec (Kristek), 34. Dobroň (Skladaný) - 13. Branda (Kubinčák), 50. Šlégr (Bednařík). Rozhodčí: Hodek, Šindler - Bejček, Svoboda. Vyloučení: 6:13, navíc Švarný (Litvínov) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 4680 (vyprodáno). Třetiny: 1:1, 2:0, 0:1. Stav série: 2:0.

Hvězdy dne podle LN 1. Marek Pinc (Liberec) – Zkušený brankář uhranul sparťanské střelce. 2. Milan Bartovič (Liberec) – Gólem a přihrávkou zlomil sparťanský odpor. 3. Michal Dobroň (KV) – Jeho klíčová třetí branka rozhodla druhý zápas s Litvínovem.