Mistrovství světa ve fotbale Jižní Afrika 2010

VČERA NA MS

Honduras 0 Chile 1

Branka: 34. Beausejour. Rozhodčí: Maillet (Seych.) - Menkouande (Kam.), Hassani (Tun.). ŽK: W. Palacios - Carmona, Fernández. Diváci: 32 664. Poločas: 0:1.

Honduras: Valladares - S. Mendoza, Chávez, Figueroa, Izaguirre - Álvarez, Guevara (66. Thomas), W. Palacios, Espinoza - Pavón (60. Welcome), Núněz (78. Martinez).

Chile: Bravo - Isla, Ponce, Medel, Vidal (81. Contreras) - Millar (52. Jara), Carmona, Fernández - Sánchez, Valdivia (87. González), Beausejour.

Španělsko 0 Švýcarsko 1

Branka: 52. Fernandes. Rozhodčí: Webb - Cann, Mullarkey (všichni Angl.). ŽK: Grichting, Ziegler, Yakin, Benaglio (všichni Švýc.). Diváci: 61 000. Poločas: 0:0.

Španělsko: Casillas - Ramos, Piqué, Puyol, Capdevila - Silva (62. Navas), Xabi Alonso, Xavi, Busquets (61. Torres), Iniesta (77. Pedro) - Villa.

Švýcarsko: Benaglio - Grichting, Lichtsteiner, Senderos (36. Von Bergen), Ziegler - Barnetta (90. Eggimann), Gökhan Inler, Huggel, Fernandes - Eren Derdiyok (79. Yakin), Nkufo.

JAR 0 Uruguay 3

Branky: 24. a 80. z pen. Forlán, 90.+5 Á. Pereira. Rozhodčí: Busacca - Arnet, Buragina (všichni Švýc.). ŽK: Dikgacoi, Pienaar. ČK: 76. Khune (všichni JAR). Diváci: 70 000. Poločas: 0:1.

JAR: Khune - Gaxa, Masilela, Khumalo, Mokoena - Letsholonyane (57. Moriri), Dikgacoi, Pienaar (79. Josephs), Modise, Tshabalala - Mphela.

Uruguay: Muslera - Lugano, Godín, Fucile (71. Á. Fernández), Á. Pereira - M. Pereira, Pérez (90.+1 Gargano), Arévalo, Cavani (89. S. Fernández) - Forlán, Suárez.

TVÁŘE DNE Jean Beausejour

Naběhl si do pokutového území a po dvou kolmých přihrávkách udeřil kuriózně tělem. Jeho gól v 34. minutě proti mužstvu Hondurasu znamenal pro Chile vítězství, na které jihoamerická země čekala na mistrovství světa dlouhých 48 let. Chilané svého soupeře přehrávali a na rozdíl od věhlasnějších výběrů dokázali dostat publikum do varu.

Diego Maradona

Trenér týmu Argentiny se obul do brazilské legendy Pelého i šéfa UEFA Michela Platiniho. Pelé před pár dny řekl, že Maradona vzal místo u reprezentace jen kvůli finanční tísni, Platini zase tvrdí, že Argentinec není dobrý trenér.

„Pelé by se měl vrátit do muzea,“ řekl kouč. „A Platini? To mě také nepřekvapuje, nikdy jsme spolu nevycházeli. Jen se zdravíme.“