Švýcarsko 1 1 0 0 1:0 3

Chile 1 1 0 0 1:0 3

Španělsko 1 0 0 1 0:1 0

Honduras 1 0 0 1 0:1 0

Kamerun 1 Dánsko 2 Branky: 10. Eto’o - 33. Bendtner, 61. Rommedahl. Rozhodčí: Larrionda - Fandino, Espinosa (všichni Urug.). ŽK: Bassong, Mbia - Kjaer, Sörensen. Diváci: 38 074. Poločas: 1:1. Kamerun: Souleymanou - Mbia, Bassong (72. Idrissou), N’koulou, Assou-Ekotto - Geremi, Enoh (46. Makoun), A. Song, Emana - Webo (78. Aboubakar), Eto’o. Dánsko: Sörensen - S. Poulsen, Agger, Kjaer, Jacobsen - Rommedahl, Ch. Poulsen, Jörgensen (46. Jensen), Grönkjaer (67. Kahlenberg)- Tomasson (86. J. Poulsen), Bendtner.

Ghana 1 Austrálie 1 Branky: 25. Gyan z pen. - 11. Holman. Rozhodčí: Rosetti - Calcagno, Ayroldi (všichni It.). ŽK: Addy, Jonathan Mensah, Annan - Moore. ČK: 24. Kewell (Austr.). Diváci: 34 812. Poločas: 1:1. Ghana: Kingson - Paintsil, Jonathan Mensah, Addy, Sarpei - Annan, K. Boateng (87. Amoah) - Tagoe (56. OwusuAbeyie), Asamoah (77. Muntari), Ayew - Gyan. Austrálie: Schwarzer - Wilkshire (85. Rukavytsya), Neill, Moore, Carney - Culina, Valeri - Emerton, Holman (68. Kennedy), Bresciano (66. Chipperfield) - Kewell.

Nizozemsko 1 Japonsko 0 Branka: 53. Sneijder. Rozhodčí: Baldassi - Casas, Maidana (všichni Arg.). ŽK: Van der Wiel (Nizozemsko). Diváci: 62 010. Poločas: 0:0. Nizozemsko: Stekelenburg - Van der Wiel, Heitinga, Mathijsen, Van Bronckhorst - Van Bommel, De Jong - Kuijt, Sneijder (83. Afellay), Van der Vaart (72. Elia) - Van Persie (88. Huntelaar). Japonsko: Kawašima - Nagatomo, Nakazawa, Tulio, Komano - Abe - Hasebe (77. Okazaki), Macui (64. Nakamura), Endo, Okubo (77. Tamada) - Honda.

POSTUPOVÝ KLÍČ Co rozhodne při bodové rovnosti? 1. gólový rozdíl ze všech zápasů 2. větší počet vstřelených gólů 3. vzájemné zápasy 4. gólový rozdíl ze vzájemných zápasů 5. větší počet vstřelených gólů ve vzájemných zápasech 6. los

Slovensko 0 Paraguay 2 Branky: 27. Vera, 86. Riveros. Rozhodčí: Maillet (Seychely) - Menkouande (Kam.), Massani (Tun.). ŽK: Ďurica, Šesták - Vera, Weiss ml. Diváci: 26 643. Poločas: 0:1. Slovensko: Mucha - Pekarík, Škrtel, Saláta (83. Stoch), Ďurica - Weiss ml., Štrba, Kozák, Hamšík - Vittek, Šesták (70. Hološko). Paraguay: Villar - Bonet, Da Silva, Alcaráz, Morel - Vera (88. Barreto), V. Cáceres, Riveros, Santa Cruz - Haedo (68. Torres), Barrios (82. Cardozo).

Itálie 1 Nový Zéland 1 Branky: 29. Iaquinta z pen. - 7. Smeltz. Rozhodčí: Batres (Guat.) - Leal (Kost.), Pastrana (Hond.). ŽK: Fallon, Smith, Nelsen (všichni N. Zéland). Diváci: 38 229. Poločas: 1:1. Itálie: Marchetti - Zambrotta, Cannavaro, Chiellini, Criscito - Pepe (46. Camoranesi), Montolivo, De Rossi, Marchisio (61. Pazzini) - Iaquinta, Gilardino (46. Di Natale). Nový Zéland: Paston - Reid, Nelsen, Lochhead, Smith - Bertos, Vicelich (81. Christie), Elliott - Killen (90. Barron), Fallon (63. Wood), Smeltz.

Brazílie 3 Pobřeží slonoviny 1 Branky: 25. a 50. Luís Fabiano, 62. Elano - 79. Drogba. Rozhodčí: Lannoy -Dansault, Ugo (všichni Fr.). ŽK: Kaká - Tiéné, Keita, Tioté. ČK: 88. Kaká. Diváci: 84 455. Poločas: 1:0. Brazílie: Júlio Cesar - Maicon, Lúcio, Juan, Michel Bastos - Gilberto Silva - Elano (67. Alvés), Kaká, Felipe Melo -Robinho (90. Ramires), Luís Fabiano. Pobřeží slonoviny: Barry - Demel, K. Touré, Zokora, Tiéné - Dindane (55. Gervinho), Eboué (72. Romaric), Y. Touré, Tioté, Kalou (68. Keita) - Drogba.

DNES NA MS * Skupina G 13.30 Portugalsko - KLDR (ČT 4) komentuje Radek Bauer on-line na www.lidovky.cz * Skupina H 16.00 Chile - Švýcarsko (ČT 4) komentuje Jiří Štěpán 20.30 Španělsko - Honduras (ČT 4) komentuje Ondřej Lípa

TVÁŘE VÍKENDU NA MISTROVSTVÍ SVĚTA

Didier Drogba Svou největší zbraň vytasili fotbalisté Pobřeží slonoviny na Brazílii ve včerejším utkání v Johannesburgu. V šlágru víkendového programu hned od začátku nasadili Didiera Drogbu, který se teprve zotavuje po zlomenině ruky. Kanonýr Chelsea jako střídající žolík naskočil již do prvního duelu s Portugalskem, ale o víkendu se prý už cítil na větší zátěž. Brazilci se však otázkou Drogbova startu prý nikterak nestresovali. Soupeři nastříleli tři branky a teprve pak pustili obávaného Drogbu do gólové šance, kterou bravurně využil.

Čung Song-rjonk Již druhý fotbalista přišel kvůli mistrovství světa o možnost být při narození potomka. A znovu je to brankář. Po Nizozemci Michaelu Vormovi se během pobytu v JAR stal otcem také Korejec Čung Song-rjonk. Pětadvacetiletý brankář tak má další důvod k radosti. Nejprve byl jmenován korejskou jedničkou, následně si zachytal proti Argentině v čele s Lionelem Messim a nyní se mu narodil syn. Brankářova manželka porodila chlapce o váze 3,32 kilogramu. Dítě se narodilo den poté, co Čung Song-rjonk nastoupil proti Argentině, ale porážce 1:4 nezabránil.