Neděle 23. června 2024, svátek má Zdeňka
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Kvůli použití spreje po fotbale v Boleslavi prověřuje policie 11 oznámení

Česko

  9:33
Policie v souvislosti se zákrokem po sobotním fotbalovém zápase Sparty v Mladé Boleslavi prověřuje 11 oznámení. Ta se týkají použití slzotvorného prostředku policií. Po konci zápasu se na hřiště dostala totiž část fanoušků, policie na výzvu pořadatelů zakročila a použila donucovací prostředky.

Zákrok stále prověřujeme, řekla v pátek středočeská policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

„Policisté řešili přímo na stadionu šest případů přestupkového jednání, a to proti veřejnému pořádku a proti majetku a dále dva trestné činy – poškození bezpečnostní sítě, toalet, více jak desítky reklamních bannerů a dalších věcí a dále krádež prostorového mikrofonu,“ uvedla mluvčí. Škoda za oba trestné činy přesáhla 500 tisíc korun, policie zjišťuje, kdo ji způsobil.

Celý zákrok dál prověřuje odbor vnitřní kontroly středočeského policejního ředitelství. „Současně řeší i 11 oznámení od občanů, která se týkají použití slzotvorného prostředku jako donucovacího prostředku,“ doplnila mluvčí.

Po vítězném fotbalovém zápase Sparty, která obhájila ligový titul, vběhla část fanoušků na plochu stadionu přes kordon pořadatelů a policie. Policisté je neúspěšně vyzvali, aby hřiště opustili, museli použít donucovací prostředky, tedy chvaty, obušky i pepřový sprej. Tím podle záběrů z místa zasáhli i návštěvníky na tribunách, včetně dětí. Před stadionem je pak ošetřovali záchranáři.

Autoři: ,

Karban a Karban, s.r.o.
Řidič/ka dodávky/skladník

Karban a Karban, s.r.o.
Praha
nabízený plat: 36 500 - 40 000 Kč