Pondělí 6. května 2024, svátek má Radoslav

Mladý brankář Pavelec znovu oslnil NHL

NEW YORK Česká brankářská škola má v NHL nového zástupce a rozhodně není jen do počtu. Gólman Atlanty Thrashers Ondřej Pavelec v úterý nastoupil podruhé za sebou od začátku a znovu vychytal vítězství.

Dvacetiletý nováček pustil za svá záda jen střelu Michaela Nylandera, ale dalšími 31 zákroky Atlantě pomohl k vítězství 2:1 v prodloužení. Kladenský rodák byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu a švédského veterána Johana Hedberga tak na delší dobu postavil do pozice náhradníka.

Premiéru v NHL si tímto zápasem odbyl také syn slavného obránce Raye Bourquea. Vedení Washingtonu totiž Chrise Bourquea před úterním zápasem v Atlantě povolalo do prvního týmu Capitals z farmy v Hershey .

Ani na šestý pokus nedokázali hráči New Yorku Rangers uspět na soupeřově ledě. V městském derby s Islanders sice i díky jedné asistenci Jaromíra Jágra vedli ještě v závěrečné třetině 2:1, ovšem domácí hráči v rozmezí 50. a 52. minuty dvěma brankami výsledek obrátili.

„Nebyli jsme důrazní a důslední, jak je potřeba v takových zápasech být,“ prohlásil trenér Rangers Tom Renney, jehož celek získal v šesti zápasech venku pouze jediný bod.

Ottawa po domácí výhře 5:1 nad Torontem změnila historický rekord NHL. Senators si připsali 13. výhru z úvodních 14 zápasů a lepší start neměl doposud žádný z účastníků soutěže. Zároveň překonali i klubový rekord v počtu vítězství v sérii, když dvoubodový zisk zaznamenali poosmé za sebou.

New York Islanders - New York Rangers 3:2 (42. Hunter, 50. Fedotěnko, 52. Šatan -34. Drury (JÁGR), 45. Mara). Atlanta - Washington 2:1 v prodl.(27. Kovalčuk, 62. White - 45. Nylander. Ondřej PAVELEC odchytal za Atlantu 60 minut, obdržel jeden gól z 32 střel a úspěšnost zásahů měl 96,85 procenta). Ottawa - Toronto 5:1 (3. Phillips, 4. Eaves, 22. Alfredsson, 29. Meszároš, 47. Kelly -35. Antropov (KUBINA, T. KABERLE).