Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Morávek v Kaiserslauternu procitl a chce opět hrát

Česko

TRIPOLI Fotbalový talent Jan Morávek si nepřestává pochvalovat, jak dobrý krok učinil letním odchodem z Schalke 04 na hostování do konkurenčního bundesligového klubu z Kaiserslauternu. I když začátek angažmá Morávkovi ztrpčilo svalové zranění, dvacetiletý záložník věří, že po posledních nástupech na hřiště během druhých poločasů si brzy vybojuje místo v základní sestavě. I když nejbližší úkol má jiný: v úterý chce pomoci české jednadvacítce v Řecku k postupu z baráže na mistrovství Evropy v příštím roce.

Morávek by se ve středu do Německa rád vracel s dobrou náladou, ve které místo svého zaměstnání opustil. „Po všech stránkách se v Kaiserslauternu cítím lépe než v Schalke,“ řekl Morávek při cestě do řeckého města Tripoli, kde se s jednadvacítkou proti stejně starým Řekům představí.

Odchovanec Bohemians 1905 při svém novém angažmá viditelně ožil. Po loňské premiérové sezoně v Schalke, kde nasbíral jen sedm startů, v nichž se jako střídající žolík blýskl i dvěma vstřelenými góly, zatoužil po větším herním vytížení a odchod do Kaiserslauternu prý byl správnou volbou. I díky spolupráci s trenérem Marcem Kurzem. „Moje pozice je jiná než v Schalke, kde byla jako v každém velkoklubu obrovská konkurence. Teď sám cítím, že mi trenér věří víc. Do bundesligy naskakuju pravidelně, i ty dvacetiminutovky nebo půlhodiny pro mě jsou dobré. Když to tak půjde dál, bude to dobré,“ uvedl Morávek. „Zahrál jsem si třeba před osmdesáti tisícovkami lidí v Dortmundu, v posledním kole jsem se v Hamburku potkal na place s Van Nistelrooijem. To jsou věci, které mi z paměti jen tak nevymizí,“ popsal Morávek své letošní největší zážitky.

V Kaiserslauternu sice novou sezonu začal v základní sestavě v duelu proti Kolínu, ale zápas nedohrál kvůli potížím se stehenním svalem. Další tři zápasy pak zmeškal, ve třech posledních naskočil jako náhradník. Morávek teď ví, že o své místo mezi vyvolenými musí znovu svést tvrdý souboj.

„V Kaiserslauternu je sice všechno o trochu skromnější než v Schalke, ale tým je i tak našlapaný, hrát chce pětadvacet lidí,“ prohlásil Morávek.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Morava

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!