Úterý 19. října 2021, svátek má Michaela
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Morávek v Kaiserslauternu procitl a chce opět hrát

Česko

TRIPOLI Fotbalový talent Jan Morávek si nepřestává pochvalovat, jak dobrý krok učinil letním odchodem z Schalke 04 na hostování do konkurenčního bundesligového klubu z Kaiserslauternu. I když začátek angažmá Morávkovi ztrpčilo svalové zranění, dvacetiletý záložník věří, že po posledních nástupech na hřiště během druhých poločasů si brzy vybojuje místo v základní sestavě. I když nejbližší úkol má jiný: v úterý chce pomoci české jednadvacítce v Řecku k postupu z baráže na mistrovství Evropy v příštím roce.

Morávek by se ve středu do Německa rád vracel s dobrou náladou, ve které místo svého zaměstnání opustil. „Po všech stránkách se v Kaiserslauternu cítím lépe než v Schalke,“ řekl Morávek při cestě do řeckého města Tripoli, kde se s jednadvacítkou proti stejně starým Řekům představí.

Odchovanec Bohemians 1905 při svém novém angažmá viditelně ožil. Po loňské premiérové sezoně v Schalke, kde nasbíral jen sedm startů, v nichž se jako střídající žolík blýskl i dvěma vstřelenými góly, zatoužil po větším herním vytížení a odchod do Kaiserslauternu prý byl správnou volbou. I díky spolupráci s trenérem Marcem Kurzem. „Moje pozice je jiná než v Schalke, kde byla jako v každém velkoklubu obrovská konkurence. Teď sám cítím, že mi trenér věří víc. Do bundesligy naskakuju pravidelně, i ty dvacetiminutovky nebo půlhodiny pro mě jsou dobré. Když to tak půjde dál, bude to dobré,“ uvedl Morávek. „Zahrál jsem si třeba před osmdesáti tisícovkami lidí v Dortmundu, v posledním kole jsem se v Hamburku potkal na place s Van Nistelrooijem. To jsou věci, které mi z paměti jen tak nevymizí,“ popsal Morávek své letošní největší zážitky.

V Kaiserslauternu sice novou sezonu začal v základní sestavě v duelu proti Kolínu, ale zápas nedohrál kvůli potížím se stehenním svalem. Další tři zápasy pak zmeškal, ve třech posledních naskočil jako náhradník. Morávek teď ví, že o své místo mezi vyvolenými musí znovu svést tvrdý souboj.

„V Kaiserslauternu je sice všechno o trochu skromnější než v Schalke, ale tým je i tak našlapaný, hrát chce pětadvacet lidí,“ prohlásil Morávek.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Morava

Autor:

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Děti zvládnou všechno, to samé ženy. Muži však nevydrží, říká expert na přežití

Premium Tři dny trvalo pátrání po osmileté Julii z Berlína, která se v neděli ztratila rodičům u Čerchova na Domažlicku. V...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...