Čtvrtek 27. ledna 2022, svátek má Ingrid
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Motokrosař nakonec boj o život prohrál

Česko

PRAHA Dva týdny bojoval Michael Špaček o život. V noci z neděle na pondělí svůj boj prohrál.

Nadějný motokrosař zemřel ve dvě hodiny ráno. Podlehl těžkým zraněním z 26. září, kdy havaroval při závodu mezinárodního mistrovství České republiky družstev v Lokti nad Ohří.

„Naděje každým dnem ubývala a nebylo jí moc. Jeho stav se zhoršoval od pátku. V neděli mu začalo slábnout srdce a v noci zemřel,“ uvedl Špačkův otec Stanislav, který svého potomka zároveň i trénoval.

Špaček byl úspěšným závodníkem. Jako juniorský mistr Evropy ve třídě MX2 z roku 2007 patřil za největší české naděje. Bylo mu pouhých 18 let.

Od jeho osudné nehody však zůstal v kritickém stavu, když si zlomil ruku a utrpěl velmi vážné poranění hlavy. Ze závodiště byl převezen vrtulníkem a v plzeňské fakultní nemocnici ho lékaři udržovali v umělém spánku. Stav se poté zhoršil i kvůli infekci, která se nečekaně objevila v hrudní dutině, a otoku mozku.

V českém motorismu není smrtelné zranění ojedinělé, za posledních 10 let se událo už 12 tragických případů. Naposledy v květnu, kdy při automobilové soutěži Rallye Posázaví na Havlíčkobrodsku zemřel po nárazu do stromu řidič Karel Švec.

Autor:

Naši zemi by neubránila ani desetkrát větší armáda, říká armádní generál Opata

Premium Přes tři roky šéfuje armádě a nejvíc mu pije krev byrokracie. Když je nejhůř, oblékne maskáče a vyrazí z kanceláře...

Situace se obrací. Dřív byl vstřícný západ, dnes vyrazte s obytňákem na východ

Premium Nemám rád kempy s jejich davovou atmosférou, hlukem a stísněným prostorem a hotely jsou pro mě nenávratně statické,...

Recept na dlouhověkost? Chirurg Pafko vysvětluje, čím si zkracujeme život

Premium Profesor Pavel Pafko o tom, proč si u televize neotevře lahváč, o malém štěstí pro každý den a taky o poučném úrazu na...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!