Pondělí 26. října 2020svátek má Erik 12 °C zataženo Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Motorkář jel v protisměru na D2. Hledal doklady, které mu předtím někde vypadly

Dálnice (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dálnice (ilustrační foto) | foto: ČTK

Brno  Pětadvacetiletý motorkář jel ve středu dopoledne na dálnici D2 v protisměru, zřejmě několik kilometrů. Hledal ztracené doklady, které mu předtím vypadly. Dálnice kvůli jeho počínání na dvou místech stála, připraven byl i policejní vrtulník. Informoval o tom mluvčí policie Bohumil Malášek. Doklady našli pracovníci údržby dálnice.

Operační středisko jihomoravských policistů přijalo dopoledne několik oznámení o motocyklu v protisměru, který jede v odstavném pruhu. „Byť motorkář jel nízkou rychlostí, bylo jeho počínání opravdu velmi nebezpečné,“ uvedl na policejním webu mluvčí.

Motocyklista takto dorazil i k pracovníkům údržby dálnice. „Naštěstí zareagoval na jejich gesta o nesmyslném počínání a otočil se zpět do správného směru,“ uvedl mluvčí. V té době ale už policisté dálnici na dvou místech uzavřeli. Navíc byl k urgentnímu vzletu připraven i policejní vrtulník.

„O několik minut později se policistům přihlásili pracovníci údržby dálnice s překvapivým oznámením. Našli totiž doklady, které patří zmatkujícímu motorkáři. Tím se alespoň zčásti vysvětlil hazard řidiče, který opravdu nesmyslně reagoval na vzniklou situaci,“ uvedl mluvčí.

Své počínání motorkář policistům i takto vysvětlil. Jeho přestupek policisté oznámili správnímu orgánu. Muž musí počítat s bodovým ohodnocením přestupku, pokutou a zákazem řízení, uvedl mluvčí.

Plíseň, černý banán, nahnilé ovoce. Zkažené potraviny nezpůsobí jen bolení břicha

Aleš Rajch, vedoucí Ústavu konzervace potravin na Vysoké škole... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sklenice s marmeládou plná plísně, nahnilé jablko či zčernalý banán. To vše obvykle představuje jasné varování před...

Voříšci Evropy. Češi mají slovanskou krev jen z jedné třetiny, říká vědec

Genetika rasové i národovecké mýty boří. „Z čistě genetického  hlediska je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Věda vyvrací dávné mýty o původu obyvatel Česka. A rasové a národovecké mýty obecně. V magazínu Víkend to vysvětluje...

Prodávám různě otevřené kalhotky. Zachraňují manželství, říká návrhářka

Módní návrhářka Tereza Vu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ateliér módní návrhářky Terezy Vu jemně voní drahými svíčkami a na ramínkách ovázaných stuhou visí ručně vyrobené a...