25. září 2019 15:32 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Motorkář jel v protisměru na D2. Hledal doklady, které mu předtím někde vypadly

Dálnice (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dálnice (ilustrační foto) | foto: ČTK

Brno  Pětadvacetiletý motorkář jel ve středu dopoledne na dálnici D2 v protisměru, zřejmě několik kilometrů. Hledal ztracené doklady, které mu předtím vypadly. Dálnice kvůli jeho počínání na dvou místech stála, připraven byl i policejní vrtulník. Informoval o tom mluvčí policie Bohumil Malášek. Doklady našli pracovníci údržby dálnice.

Operační středisko jihomoravských policistů přijalo dopoledne několik oznámení o motocyklu v protisměru, který jede v odstavném pruhu. „Byť motorkář jel nízkou rychlostí, bylo jeho počínání opravdu velmi nebezpečné,“ uvedl na policejním webu mluvčí.

Motocyklista takto dorazil i k pracovníkům údržby dálnice. „Naštěstí zareagoval na jejich gesta o nesmyslném počínání a otočil se zpět do správného směru,“ uvedl mluvčí. V té době ale už policisté dálnici na dvou místech uzavřeli. Navíc byl k urgentnímu vzletu připraven i policejní vrtulník.

„O několik minut později se policistům přihlásili pracovníci údržby dálnice s překvapivým oznámením. Našli totiž doklady, které patří zmatkujícímu motorkáři. Tím se alespoň zčásti vysvětlil hazard řidiče, který opravdu nesmyslně reagoval na vzniklou situaci,“ uvedl mluvčí.

Své počínání motorkář policistům i takto vysvětlil. Jeho přestupek policisté oznámili správnímu orgánu. Muž musí počítat s bodovým ohodnocením přestupku, pokutou a zákazem řízení, uvedl mluvčí.

ČTK
Premium

Náš kluk umí. Otec talentu Hložka o plánech i batůžku za padesát tisíc

DANIEL, ADAM A ZBYHNĚV. Táta Hložek (vpravo) se svými syny Danielem a Adamem | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Minulý týden ho v tramvaji načapal revizor: „Lístek, prosím.“ Adam Hložek, sedmnáctiletá fotbalová raketa, zčervenal....

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Psychoterapeut Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Moderátorka a hvězda sociálních sítí Nikol Štíbrová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!