11. srpna 2006 11:09 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Mrázek shromaždoval informace o Paroubkovi

František Mrázek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy František Mrázek | foto: Reprofoto

PRAHA Podnikatel František Mrázek, jehož v lednu zabil nájemný vrah, shromažďoval před smrtí kompromitující informace na premiéra Jiřího Paroubka. Podle dnešní Mladé fronty Dnes to vyplývá z archivu, který našli detektivové v květnu při domovní prohlídce u Mrázkova obchodního partnera Tomáše Pitra. Deník má k dispozici kopie zabavených listin.

V dokumentech je uvedeno, že je možné zajistit konkrétní kompromitující materiál na premiéra. Informace, které Mrázek obdržel, se týkají doby, kdy byl současný premiér ještě na pražském magistrátu jako náměstek.

V dokumentech není uvedeno, čeho přesně se měl Paroubek dopustit. Podle nastíněných zpráv mohlo jít o zakázky na rekonstrukci zatopených částí metra při záplavách. Během nich se podle Mrázkových informátorů prohospodařilo několik miliard korun, píše deník.

Premiér Paroubek považuje tyto informace za nesmyslné. "Pan premiér to nebude komentovat. Kdyby někdo něco hledal, tak by to myslím vyšlo na veřejnost už před volbami," sdělila MfD mluvčí premiéra Lucie Orgoníková.

Paroubka se v zabaveném archivu týkají tři stránky. Na většině ostatních jsou popsány aktivity policie při vyšetřování, které bylo zaměřeno na Mrázka a Pitra. Mrázek měl podle MfD dokonalý přehled o všem, co chtěla policie v jejich případech dělat. Jedna z kauz se týká Pitra a zkrachovalé Union banky. Zvláštní tým dospěl k závěru, že se Pitr podílel na přípravě stamilionového podvodu, který s bankou souvisí. Informátoři uvádějí, že na vyšetření případu klade Paroubek velký důraz a Pitrovi hrozí zatčení.

Z informací Mrázkova archivu podle MfD také vyplývá, že policie vyšetřovala podezření, že Pitr s Mrázkem objednali před několika lety přípravu vraždy bývalého premiéra Stanislava Grosse. Mrázek od policistů například věděl, kdo figuruje v případu jako utajovaný svědek a co na policii vypověděl.

Mrázka zastřelil zřejmě nájemný vrah letos 25. ledna. Útvar pro odhalování organizovaného zločinu, který vraždu vyšetřuje, má podle MfD má několik verzí: od politického motivu až po spory uvnitř Mrázkova byznysu.Detektivové pracují i s možností, že by Mrázka zabil někdo právě kvůli shromažďování kompromitujících materiálů na premiéra, píše deník.
ČTK, Lidovky.cz
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Vývoz žumpy se značně prodraží. Vyplatí se investice do čističky?

Žumpy a septiky | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Legální likvidace splašků stojí ročně desetitisíce a s novým zákonem se ještě zvýší poptávka po vyvážení žump. Cena...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!