31. prosince 2010 9:59, aktualizováno  14:07 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Mrazy poleví, na Nový rok to bude ale klouzat

Ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto | foto: ČTK

PRAHA Mrazy o silvestrovské noci v porovnání s minulými dny poleví, klesnou mezi minus dva až minus šest stupňů Celsia, ojediněle k minus osmi. Před studenou frontou postupující od severu, která ovlivní počasí na Nový rok, bude do Česka proudit teplejší vzduch od západu. Noc na přelomu roku bude oblačná až polojasná, ojediněle se objeví slabé sněžení nebo mrznoucí srážky.

I v sobotu bude oblačno až polojasno, postupně bude od severu přibývat oblačnost, která přinese sněžení nebo nebo déšť se sněhem, ojediněle i mrznoucí. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi minus až plus dvěma stupni Celsia.

Při mrznoucích srážkách se bude ojediněle tvořit ledovka, upozorňují meteorologové. Rozptylové podmínky očekávají dobré.

První den nového roku bude nejteplejší v prvním lednovém týdnu, silné mrazy by se ale v nejbližším období vrátit neměly. Nejnižší denní průměrnou teplotu předpovídají meteorologové na úterý, kdy klesne k minus pěti stupnům Celsia. Od středy pak začnou mrazy opět polevovat a druhá lednová sobota by měla být znovu na nule.

Pozor na ledovku

V Libereckém kraji mrholí, namrzají auta i silnice. Pozor by si měli dát řidiči hlavně na mostech. V celém kraji přibývá dopravních nehod. Problémy jsou na celém území kraje zejména v polohách pod 600 metrů nad mořem, v horských oblastech většinou sněží, řekl hlavní dispečer Krajské správy silnic Libereckého kraje Pavel Pospíšil. Řidiči by podle něj měli jezdit zvlášť opatrně, na silnicích nižších tříd se může tvořit ledovka. Teploty v Libereckém kraji klesají místy až k devíti stupňům pod bodem mrazu.

ČTK, Lidovky.cz

Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky
Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky

Nemocnice v Pardubicích čelí dalšímu obvinění. Při porodu novorozence tamní personál včas neodhalil problém, který bylo možné vyřešit medikací. Dítě bude mít doživotní následky.