Středa 22. března 2023, svátek má Leona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Mukařov svírá strach, vrah prý může být blízko

Česko

  16:33
MUKAŘOV - Malá obec Mukařov východně od Prahy se ve středu večer stala dějištěm rodinné tragédie. Neznámý útočník ubodal v poklidné ulici tři lidi a policie po něm stále pátrá. Podle starosty v obci panuje strach, protože vrah se může pohybovat stále blízko.

Trojnásobná vražda v Mukařově: ulice Na Ladech foto:  František Vlček, Lidové noviny

Ve středu večer se odehrála v Mukařově u Prahy krvavá rodinná tragédie. Zatím z neznámého důvodu byli v klidné ulici brutálně ubodáni tři lidé. Policie pátrá po podsaditém muži asi 180 cm vysokém. "Ve městě začíná převládat strach, že je vrah ještě někde poblíž," řekl LN starosta obce Rudolf Semanský.

Zakrváceného muže nalezli místní dobrovolní hasiči. "Vraceli jsme se z výjezdu a cestou jsme viděli, jak ve Smrkové ulici leží v trávě u  silnice zhroucený muž. Okamžitě jsme volali pomoc," řekl LN člen mukařovských hasičů Michal Pokorný.

Trojnásobná vražda v Mukařově: místo, kde byl nalezený ubodaný muž

Osmačtyřicetiletý muž se podle spekulací místních obyvatel zřejmě vracel domů z nákupu a vraha dalších dvou lidí vyrušil. V domě prý zemřela i jeho čtyřiadvacetilerá dcera. Další ubodanou obětí byl sedmatřicetiletý muž, který byl nalezen ubodaný s ženou v domě.

TRAGÉDIE U PRAHY

Vodítko k zadržení útočníka by mohla přinést pitva zavražděných. První výsledky policie očekává již ve čtvrtek večer. "Lhůta definitivního znaleckého posudku ale bude delší, může to trvat i tři týdny," řekl LN přednosta Ústavu soudního lékařství Přemysl Strejc.

Podle starosty žili usmrcení lidé v obci několik let a nebyly s nimi žádné problémy. "Je to malá vesnice, všichni se tady známe. Znal jsem se s nimi osobně," řekl LN starosta Semanský.

Policie v noci prohledávala lesy a nedaleké stanoviště s pouťovými atrakcemi, kde se podle kriminalistů mohl podezřelý muž ukrývat. Po pachateli pátrali policejní psovodi i vrtulník, spravedlnosti však muž zatím úspěšně uniká.

Autoři: ,

Mohlo by vás zajímat