Pátek 1. března 2024, svátek má Bedřich
130 let

Lidovky.cz

Muž omylem odtáhl porouchané auto bez řidiče. Naboural do svodidel a z místa nehody ujel

Česko

  10:47
Prostějov - Porouchané auto bez řidiče odtáhl na laně na dálnici D46 u Prostějova omylem neznámý muž, který řidiči nabídl pomoc. Nevšiml si, že majitel vozu do něj nestihl nastoupit. Ve chvíli, kdy své auto dohnal stopem po třech kilometrech, bylo již nabourané po nárazu do svodidel. Neznámý řidič pak vůz odvázal z lana a ujel. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, kromě vozu byla poškozena i svodidla. Okolnosti nehody vyšetřuje policie.
Nehoda - ilustrační foto

Nehoda - ilustrační foto foto: Shutterstock

Kuriózní případ se odehrál v úterý, kdy pětapadesátiletý řidič dodávky jedoucí z Olomouce na Prostějov musel na 29. kilometru dálnice kvůli poruše vozu zastavit. „Když řidič zjistil, že poruchu není schopen sám rychle opravit, rozhodl se pro přivolání odtahové služby. V tom však na místě zastavil neznámý muž s přesně nezjištěným malým nákladním automobilem a nabídl se, že porouchané vozidlo odtáhne,“ uvedl v pátek mluvčí prostějovské policie František Kořínek.

Kočka mladší měl při loňské nehodě, kdy zabil sebe a dalšího řidiče, v krvi 3,5 promile a kokain

Řidič dodávky nabídku pomoci přijal, odešel odstranit výstražný trojúhelník a mezitím neznámý muž nainstaloval tažné lano. „Poté se nepřesvědčil, zda je druhý řidič již v kabině, a dodávku bez řidiče odtáhnul. Na 26,5. kilometru dálnice dodávka bez řidiče narazila do pravých svodidel. Řidiči renaultu, který na místo dorazil záhy stopem, se neznámý omluvil, odvázal lano a z místa odjel,“ doplnil policejní mluvčí.

Škoda na havarované dodávce byla podle policie vyčíslena na 20 000 korun. Okolnosti a míru zavinění dopravní nehody policie vyšetřuje.

Autor: