Středa 6. července 2022, Den upálení mistra Jana Husa
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Chtěli jet po dálnici, místo toho zablokovali Beroun. Nehoda kamionu na D5 způsobila zmatek

Česko

  17:41
Beroun - Ranní nehoda kamionu na dálnici D5 ve směru na Plzeň komplikovala dopravu i v odpoledních hodinách. K vyproštění kamionu bylo totiž třeba těžké techniky, v odpoledních hodinách tak došlo k celkové uzavírce dálnice. Odklonová trasa vedlo přes Beroun, kde tak docházelo k tvorbě kolon, uvedla pro server Lidovky.cz mluvčí středočeských policistů Marcela Pučelíková. Provoz se povedlo po 17. hodině obnovit.

Nehoda kamionu na dálnici D5 foto: Reprofoto iDnes.tv

„V 6:07 jsme přijali hlášení o nehodě na 27,5 kilometru dálnice D5 ve směru na Plzeň. Kamion se převrátil na bok, nehoda se obešla bez zranění,“ popsala situaci Pučelíková a dodala, že dechová zkouška na místě u řidiče měla negativní výsledek.

Dálnice bojují s novým sněhem. D8 zablokovaly tři kamiony, u Mníšku se střetlo osobní auto s autobusem

Zatímco dopoledne byl provoz na místě pouze omezen, v odpoledních hodinách si situace vyžádala uzavírku dálnice. Auta tak z hlavního tahu mezi Prahou a Plzní sjížděla už na 22 kilometru a zpět na dálnici se vracela až na kilometru 28. „Bylo třeba těžké techniky, překládalo se asi 25 tun textilií,“ popsala Pučelíková a dodala, že pravděpodobnou příčinou nehody je nepřizpůsobení rychlosti povaze a stavu vozovky.

Uzavírka dálnice způsobila komplikace v dopravě i v samotném Berouně. Uzavírka se dotkla i hromadné dopravy, která měla zpoždění až okolo 60 minut. „Odklonová trasa vede přes Beroun, kde tak dochází k tvorbě kolon,“ vysvětlila Pučelíková.

Nehoda českého busu na čtyři hodiny zastavila rakouskou dálnici. Dva lidé byli zraněni

Dopravu na Berounsku počasí komplikuje od rána. Přetrvávají i problémy na železnici, vlaky jezdí mezi Berounem a Prahou pouze po jedné koleji. Omezen je také provoz rychlíků, uvedla Pražská integrovaná doprava na Twitteru.

Provoz na dálnici se povedlo obnovit krátce po 17. hodině, uzavírka trvala přibližně čtyři hodiny.

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

Mohlo by vás zajímat