4. února 2019 17:41 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Chtěli jet po dálnici, místo toho zablokovali Beroun. Nehoda kamionu na D5 způsobila zmatek

Nehoda kamionu na dálnici D5 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nehoda kamionu na dálnici D5 | foto: Reprofoto iDnes.tv

Beroun Ranní nehoda kamionu na dálnici D5 ve směru na Plzeň komplikovala dopravu i v odpoledních hodinách. K vyproštění kamionu bylo totiž třeba těžké techniky, v odpoledních hodinách tak došlo k celkové uzavírce dálnice. Odklonová trasa vedlo přes Beroun, kde tak docházelo k tvorbě kolon, uvedla pro server Lidovky.cz mluvčí středočeských policistů Marcela Pučelíková. Provoz se povedlo po 17. hodině obnovit.

„V 6:07 jsme přijali hlášení o nehodě na 27,5 kilometru dálnice D5 ve směru na Plzeň. Kamion se převrátil na bok, nehoda se obešla bez zranění,“ popsala situaci Pučelíková a dodala, že dechová zkouška na místě u řidiče měla negativní výsledek.

Zatímco dopoledne byl provoz na místě pouze omezen, v odpoledních hodinách si situace vyžádala uzavírku dálnice. Auta tak z hlavního tahu mezi Prahou a Plzní sjížděla už na 22 kilometru a zpět na dálnici se vracela až na kilometru 28. „Bylo třeba těžké techniky, překládalo se asi 25 tun textilií,“ popsala Pučelíková a dodala, že pravděpodobnou příčinou nehody je nepřizpůsobení rychlosti povaze a stavu vozovky.

Uzavírka dálnice způsobila komplikace v dopravě i v samotném Berouně. Uzavírka se dotkla i hromadné dopravy, která měla zpoždění až okolo 60 minut. „Odklonová trasa vede přes Beroun, kde tak dochází k tvorbě kolon,“ vysvětlila Pučelíková.

Dopravu na Berounsku počasí komplikuje od rána. Přetrvávají i problémy na železnici, vlaky jezdí mezi Berounem a Prahou pouze po jedné koleji. Omezen je také provoz rychlíků, uvedla Pražská integrovaná doprava na Twitteru.

Provoz na dálnici se povedlo obnovit krátce po 17. hodině, uzavírka trvala přibližně čtyři hodiny.

Najdete na Lidovky.cz