16. prosince 2017 18:00 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Muž v tramvaji zaútočil na dva cestující, zastavila jej žena s pistolí

(ilustrační snímek) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy (ilustrační snímek) | foto: Lidové noviny

OSTRAVA Sedmadvacetiletý muž podle policie ve čtvrtek v ostravské tramvaji brutálně napadl dva cestující. Jednomu o hlavu rozbil skleněnou láhev. Útočníka zastavila až žena, která vytáhla legálně drženou pistoli a namířila ji na agresora. Útočník pak z tramvaje vystoupil. V těchto dnech jej policisté vypátrali a obvinili. O incidentu informovala mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Holčáková.

Muž se policii sám přihlásil. Přiznal se a tvrdil, že činu lituje. Před činem posilněný alkoholem mířil za zábavou do Stodolní ulice v centru města. V tramvaji se dostal do sporu s pětadvacetiletou ženou a o devět let starším mužem.

„Poškozeného útočník nejprve udeřil hlavou, násilí eskalovalo úderem pěstí do obličeje. Po této ráně oběť upadla na zem. Muž zaútočil i na ženu, kterou udeřil rukou. Agrese pak pokračovala i proti ležícímu muži. Poškozeného udeřil lahví do hlavy takovou razancí, že se lahev rozbila a navíc jej kopl do hlavy,“ popsala útok mluvčí.

Dalšímu útoku zamezila sedmadvacetiletá žena, která se násilníkovi postavila s pistolí v ruce. Muže vyzvala, aby se uklidnil. Agresor podle policie uposlechl, sedl si zpět na místo a na nejbližší zastávce vystoupil. Napadení lidé museli vyhledat lékařské ošetření. Utrpěli zranění, jejichž léčení bude trvat pravděpodobně několik týdnů.

Policisté po útočníkovi pátrali. Zveřejnili i záznam z pouličních kamer. Když jej muž viděl, sám se policii přihlásil. Podezřelý je nyní z výtržnictví a ublížení na zdraví. Ve vězení může strávit až tři roky.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz