Čtvrtek 30. května 2024, svátek má Ferdinand
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Mynářovi skončila karanténa, absolvoval kontrolní test. Informuje Zemana o cestě do Číny

Česko

  13:30
Praha - Kancléři prezidenta Vratislavu Mynářovi ve čtvrtek skončila pravidla karantény kvůli riziku nákazy novým typem koronaviru. V Ústřední vojenské nemocnici v Praze absolvoval kontrolní test. Jeho výsledky zatím neví, lékaři mu ale sdělili, že pravidla karantény už dodržovat nemusí. V nejbližší době tak seznámí prezidenta Miloše Zemana s výsledky své cesty do Číny.

Vratislav Mynář. foto:  Petr Topič, MAFRA

Předseda Pirátů Bartoš chce po Zemanovi informace ohledně cesty Mynáře a Nejedlého do Číny

Mynář právě po návratu z Číny musel karanténu dodržovat, stejně jako poradce prezidenta Martin Nejedlý a člen představenstva CITIC Europe Holdings a šéf Slavie Jaroslav Tvrdík, kteří s ním v Číně byli. Nejedlý podle server Aktuálně.cz ale podmínky porušil. Několik dnů po návratu měl navštívit restauraci na Letné a ve středu parkovat v Karlíně. Zeman poté televizi Nova řekl, že mu za porušení karantény vyčiní.

Mynář před dvěma týdny v Pekingu jednal o předání humanitární pomoci, která se v Česku pro Čínu v souvislosti s bojem proti novému typu koronaviru vybrala. Později se objevila informace, že také předal čínským představitelům potvrzení účasti prezidenta Miloše Zemana na plánovaném summitu Číny se 17 středo- a východoevropskými zeměmi. Doprovázeli ho Nejedlý a Tvrdík.

Po jejich návratu Pražský hrad oznámil, že byli otestováni na onemocnění koronavirem, výsledek byl negativní. Tvrdík později uvedl, že po 14 dnech ho čeká kontrolní test. Mynář řekl, že ho ve čtvrtek absolvoval. Jeho výsledek dostane v řádu hodin, doktoři mu ale sdělili, že karanténní pravidla již nemusí dodržovat. V nejbližší době se proto bude chtít sejít se Zemanem, aby ho o výsledcích svých jednání v Číně informoval.

Autor:

7 tipů, jak na citlivé zuby v těhotenství
7 tipů, jak na citlivé zuby v těhotenství

Hladina hormonů v těle se v průběhu těhotenství mění stejně jako chutě a jídelníček. Mnoho těhotných také trápí časté nevolnosti. Následkem toho...