Čtvrtek 2. května 2024, svátek má Zikmund

Na Bazalech se hrálo bez gólů

Šlágr kola poznamenalo řádění fanoušků. Rozhodčí kvůli nim málem přerušil utkání

OSTRAVA Jeden z hitů fotbalového podzimu se na Bazalech obešel bez gólů, Baník remizoval se Spartou 0:0.

Trenér hostí Michal Bílek byl s bodem z Ostravy spokojen. „Na těžkém terénu jsme získali bod proti soupeři, který má velikou kvalitu. Myslím, že jsme byli nebezpečnější, měli jsme více brankových příležitostí a mohli jsme utkání vyhrát, ale na takovém terénu byla těžká kombinace. V boji o titul to ještě nic neznamená, těch kol před námi je celá řada,“ uvedl po zápase.

Kvalitní utkání nejvíc poznamenalo řádění ostravských chuligánů, kteří se v prvním poločase neúspěšně dobývali do sektoru pražských fanoušků a jejich ataky přerostly v bitku s policií. I když sudí Jílek ve 30. minutě pohrozil předčasným ukončením zápasu, duel se nakonec dohrál a těžkooděnci ve spolupráci s policií na koních útočníky o přestávce rozehnali.

I bez zraněných tahounů ofenzivy Doška s Kuličem byli hosté na těžkém terénu od úvodních minut nebezpečnější. Pětičlenná záloha lépe zvládala přechod do protiútoku a rychlé brejky dělaly dusno v domácím pokutovém území.

Největší šanci úvodu měl ovšem Baník. Svěrkoš po samostatné akci objevil v deváté minutě na hranici pokutového území Mageru, ale ten se špatným zpracováním sám okradl o sólo na gólmana.

Večeřa své svěřence pochválil

Ostravský trenér Karel Večeřa si cenil toho, že jeho tým se v utkání vyvaroval takových hrubek jako v minulých zápasech proti papírově slabším soupeřům. „Pro nás je to pozitivní v tom směru, že jsme hráli proti kvalitnímu pohárovém celku. Vzhledem k těžkému terénu to bylo hlavně o chybách a já jsem rád, že jsme žádnou výraznou neudělali.“ Jednu ze slabších chvilek ostravské defenzivy málem využil ránou zpoza velkého vápna Horváth, ale Vašek jeho střelu vyrazil. Zanedlouho začalo řádění fanoušků za Vaškovou brankou. „Něco takového jsem ještě neviděl a je na čase, aby se s tím začalo něco dělat, protože lidi na fotbal přestanou chodit úplně,“ vyjádřil se k násilnostem Bílek. Zrovna když většina diváků sledovala řež na ochozu, zafungovala spolupráce dvou bývalých baníkovců. Pospěch ve 24. minutě naservíroval gólovou přihrávku Matušovičovi, ale tomu chyběl krok, aby skóroval. V rozjitřené atmosféře se hned vzápětí připomenuli i Ostravští, Pavlík měl po dalším parádním průniku Svěrkoše na noze premiérový ligový gól, ale Grigar jeho ránu z deseti metrů zmařil. „V koncovce mi chybělo více kvality. Středem se hrát nedalo, tam byla bažina. Ale v první půli jsme nedotáhli žádnou z křídelních akcí, ve druhé jsme se dostávali dopředu hlavně po pravé straně, ale bohužel žádná přihrávka nenašla adresáta,“ podotkl Večeřa. Domácí závěr strávili v náporu, který si vypracovali hlavně díky standardním situacím, ale ani několik nepřehledných závarů v pokutovém území Sparty už změnu skóre nepřineslo.

Baník Ostrava 0 Sparta Praha 0

Rozhodčí: Jílek – Ondo, Goňa. ŽK: Marek – Zabavník. Diváci: 14 603.

Ostrava: Vašek – Řezník (21. Tchuř), Pavlík, Bystroň, Čoupek – Rajtoral, Marek, Otepka, Metelka – Magera (81. Varadi), Svěrkoš.

Sparta: Grigar – Pospěch, Řepka, Kadlec, Zabavník – Rezek (82. Petržela), Kisel (90. Sylvestre), Kladrubský, Horváth, Matušovič (68. Limberský) – Slepička.

HODNOCENÍ LN *** ***

HRDINA KOLA Martin BAČA. Zlínský útočník se trefil poprvé v sezoně a v nastaveném čase tak zajistil svému týmu cennou remízu s Mostem. Jen v druhém poločase měl Zlín osm gólových příležitostí, ale bod mu zachránil až Bača. Na hřiště přišel až v 87. minutě a po náporu domácích trefil míč z bezprostřední blízkosti do sítě.

PŘÍŠTÍ KOLO Dohrávka 15. kola – dnes 17.15: Slovan Liberec – 1. FC Brno (ČT2). Sobota 8. prosince – 17.00: SK Kladno – Slavia Praha. Neděle 9. prosince – 13.30: 1. FC Brno – Viktoria Žižkov, Bohemians 1905 – Slovan Liberec. 15.00: České Budějovice – Tescoma Zlín. 17.00: Mladá Boleslav – Sigma Olomouc, SIAD Most – Baník Ostrava. 20.15: Jablonec – FK Teplice (ČT 4). Pondělí 10. prosince – 17.15: Sparta Praha – Viktoria Plzeň (ČT 2).

Chcete, aby vaše děti měli v dospělosti bohatství? Přečtěte si, jak na to!

Správné finanční návyky a dovednosti vznikají právě v dětství. Mnoho dětí je přijímá přirozeně od svých rodičů, kteří jsou pro děti velkým vzorem....