Středa 8. února 2023, svátek má Milada
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Na Břeclavsku se srazily dva vlaky

Česko

  10:46
VRANOVICE (Břeclavsko) - Drážní inspekce řeší nehodu dvou nákladních vlaků, ke které došlo dnes krátce po 06:00 ve Vranovicích na Břeclavsku. Nejprve se čelně střetly dvě nákladní soupravy, čtyři vagony vykolejily, do jednoho z nich poté narazil rychlík jedoucí z Břeclavi do Františkových Lázní.
vlak- ilustrační foto

vlak- ilustrační foto foto: Pavel Wellner, Lidové noviny

"Nikdo z osádky rychlíku ale nebyl zraněn," řekl mluvčí Drážní inspekce Zdeněk Neusar. Celkovou škodu při nehodě odhadl až na šest milionů korun. Nehoda téměř na čtyři hodiny přerušila železniční dopravu z Brna ve směru na Vídeň a Bratislavu.

Dráhy zavedly u Vranovic náhradní autobusovou dopravu. V 09:24 mohl rychlík Vysočina pokračovat v jízdě. Tím byl podle mluvčího Českých drah Aleše Ondrůje obnoven v jedné traťové koleji a elektrické trakci provoz.

Pracovníci inspekce spolu s policií nyní pátrají po tom, proč nákladní vlak jedoucí směrem od Hrušovan u Brna vjel na kolej, na které byla odstavena jiná nákladní souprava. "Zatím nevíme, zda selhala technika nebo lidský činitel," doplnil Neusar.

Těsně před střetem se podařilo strojvedoucímu stojící lokomotivy ze stroje vyskočit. Muž tak vyvázl zcela bez zranění. Jeho kolega v jedoucí lokomotivě ale dopadl hůře. Střetu nebyl schopen zabránit, proto na poslední chvíli vběhl do strojovny lokomotivy. Ani tak se ale neuchránil před těžkým zraněním.

Neusar neupřesnil jen své původní informace o srážce, ale uvedl již i odhad způsobených škod. Na trati vznikla v místě kolize škoda za čtyři až pět milionů korun, na dvou lokomotivách nákladního vlaku škoda za asi milion korun. Rychlík měl podle něj po kolizi poškozený vzduchojem.
Autor:

Nedělají jen kosmetiku: Ochutnaly jsme sypané čaje od Manufaktury
Nedělají jen kosmetiku: Ochutnaly jsme sypané čaje od Manufaktury

Svěží limonády jsou doslova k nezaplacení v horkém létě, ale právě teď v zimě vás krásně zahřeje teplý šálek dobrého čaje. Čajová sezóna je na...

Mohlo by vás zajímat