Neděle 14. července 2024, svátek má Karolína
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Na Broadwayi zkouší Monu Lisu

Česko

Původní český muzikál Tajemný příběh Mony Lisy bude mít příští rok na jaře premiéru v pražském Divadle Broadway. Osudy záhadné modelky Leonarda da Vinciho zhudebnil Bohouš Josef.

PRAHA V hlavní roli nového díla, které bude mít premiéru 4. března, se představí trojice zpěvaček – Dasha, Iveta Pomeje Bartošová a Monika Absolonová. Muzikál se tento týden začal zkoušet.

Hudbu k dílku, jehož příprava byla už několikrát ohlášena a stejně tak datum premiéry, měl údajně nejdřív složit Drupi (vlastním jménem Gianpiero Anelli), italský zpěvák populární v Československu v osmdesátých letech. Z této spolupráce sešlo a autorem hudby se stal Bohouš Josef, frontman kapely Burma Jones. O texty se postaral Lou Fanánek Hagen. Scénář napsal Libor Vaculík, který bude muzikál také režírovat.

Autora hudby prý v knihkupectví zaujal román Dietera Sinna o Leonardu da Vincim, na jehož obálce byla reprodukce Mony Lisy. „Řekl jsem si, to je přesně to téma, které hledám, protože Monu Lisu zná každý. Myslím, že příběh inspirovaný románem se opravdu povedl,“ vysvětlil debutující skladatel muzikálové hudby.

Monou Lisou se k muzikálu po pauze vrací Iveta Bartošová, která také už jednu ze skladeb z muzikálu zařadila na své nové album. Monika Absolonová uvedla, že se těší na spolupráci s choreografem Liborem Vaculíkem. „Je to režisér, který vás dokáže seřvat, ale potom i pohladit, a to je strašně důležité,“ řekla.

V roli matky Mony Lisy budou alternovat Helena Vondráčková a Hana Zagorová. Postava má být rozsahem a významem srovnatelná s titulní rolí a obě zpěvačky se vyjádřily, že jim nová práce výrazně zpestří koncertní program. V muzikálu se také představí vítězové druhé a třetí řady pěvecké soutěže Česko hledá SuperStar Vlastimil Horváth a Zbyněk Drda, dále pak Petr Muk, Josef Vojtek či Linda Finková.

Nový muzikál přináší příběh o vzniku záhadného obrazu. Nechybí v něm ani romantická zápletka, nenaplněná láska a jiná dobrodružství. Přitažlivý má být i souboj dvou geniálních umělců, který svedou Leonardo da Vinci a Michelangelo Buonarroti. Atmosféru renesanční Itálie inscenaci dodají bohaté kostýmy, které navrhl Roman Šolc.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!