30. srpna 2017 15:47, aktualizováno  19:16 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Na D1 u Ostředku bouralo osobní auto s nákladním. Dálnice byla na Brno uzavřená

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 5Diskuse
Na dálnici D1 u Soutic na Benešovsku havarovala odpoledne tři nákladní auta,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Na dálnici D1 u Soutic na Benešovsku havarovala odpoledne tři nákladní auta,... | foto: Eliška Nová, Lidové noviny

Na dálnici D1 u Soutic na Benešovsku havarovala ve středu odpoledne ve směru na Prahu tři nákladní auta, autobus a osobní auto. Při nehodě se jeden člověk zranil, směr na Prahu byl uzavřen. Nyní je již průjezdný. Další kolize se později stala v opačném směru u Ostředku, kde se střetlo osobní auto s nákladním. I zde je dálnice již průjezdná.

První nehoda byla hlášena kolem 13:00 na 58. kilometru ve směru na Prahu. Podle Kerekové tam havarovaly tři kamiony, osobní automobil a maďarský autobus s 20 dětmi. „Dvě děti byly lehce zraněné. Vyprošťovali jsme také jednoho těžce zraněného řidiče kamionu a další člověk z kamionu byl zraněn lehce,“ uvedla.

Pětadvacetiletý řidič, podle policejní mluvčí Michaely Novákové pravděpodobný viník nehody, utrpěl vážná poranění. „Byla nutná intenzivní lékařská péče, zajištění dýchacích cest a připojení k plicní ventilaci,“ řekla mluvčí záchranné služby Petra Effenbergerová. Vrtulník zraněného přepravil do nemocnice v Praze-Střešovicích. Odstraňování následků nehody u Soutic trvalo zhruba do 18:00. „Byl tam masivní únik pohonných hmot a hasiči tam dělali protipožární opatření,“ uvedla Kereková. Kolize se stala na úrovni čerpací stanice, řidiči tudy havarovaná auta objížděli.

Druhá kolize byla hlášena před 16:00 na 33. kilometru ve směru na Brno. Podle Kerekové se střetl kamion s dodávkou odtahové služby, která měla naložená dvě osobní auta. Vážně zraněného spolujezdce z dodávky přepravil vrtulník do nemocnice, řidič dodávky byl ošetřen na místě a řidič kamionu vyvázl bez zranění.

Na dálnici D1 u Soutic na Benešovsku havarovala odpoledne tři nákladní auta,...
Nehoda se stala kolem 13:30 na 58. kilometru ve směru na Prahu. „Podle...
ČTK
  • 5Diskuse

Najdete na Lidovky.cz