15. března 2017 16:32, aktualizováno  17:37 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Na Filipínách se utopili při potápění dva Češi. Těla našli v hloubce 21 metrů

Jezero Kayangan | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jezero Kayangan | foto: Wikimedia

MANILA Dva čeští turisté se utopili při potápění v jezeře Kayangan na filipínském ostrově Coron. V zemi byli se skupinou 13 dalších Čechů. Úmrtí dvou Čechů v jezeře Kagayan potvrdila mluvčí českého ministerstva zahraničí Irena Valentová.

„Byli společně šnorchlovat, pravděpodobně utonuli,“ řekla Valentová. S rodinami zesnulých je v kontaktu zastupitelský úřad v Manile, dodala bez dalších podrobností.

O neštěstí informoval zpravodajský server Inquirer Southern Luzon s odvoláním na filipínskou policii. Podle jejích informací se těla 25letého a o tři roky staršího muže našla v pondělí po téměř 12hodinovém pátrání v hloubce více než 21 metrů pod vodou jezera, kam se vydali šnorchlovat.

Skupina zjistila, že oba muži zmizeli, když se vrátila do hotelu, a okamžitě zalarmovala policii, která zahájila pátrání. Do něj se zapojila i pobřežní hlídka.

Těla byla převezena do márnice v nemocnici na ostrově Coron, zatímco místní úřady a policie zahájily potřebné úkony koordinované s českým velvyslanectvím, dodal Inquirer Southern Luzon.

ČTK

Nevíte, co vařit? Inspirujte se
Nevíte, co vařit? Inspirujte se

Uvařte rodině něco dobrého.

Najdete na Lidovky.cz