Neděle 19. května 2024, svátek má Ivo
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

U Chotěboře se vylil rybník. Voda zasáhla šest domů, 20 lidí bylo evakuováno

Česko

  7:47aktualizováno  9:53
Nová Ves u Chotěboře (Havlíčkobrodsko) - V Nové Vsi u Chotěboře přetekla v noci na pondělí hráz rybníku. Voda částečně zasáhla šest domů. Hasiči preventivně evakuovali 20 lidí, informovala mluvčí policie Dana Čírtková. Kvůli silnému dešti museli hasiči zasahovat i jinde v kraji, nejvíc na Havlíčkobrodsku, v Břevnici museli pomoci s evakuací dětského tábora.

V Kostelci hořela jídelna, oheň zasáhl celou střechu. Na místě zasahovalo 11 jednotek hasičů

„V Nové Vsi přetekla hráz rybníka, my jsme evakuovali 20 lidí, našli útočiště v hasičské zbrojnici,“ řekla Musilová. Policie původně uvedla, že šli k příbuzným. Ráno už bylo podle starostky Nové Vsi u Chotěboře Andrey Culkové všechno uklizené. „Jediné, co můžu ještě říct, že děkuju za pomoc hasičům a těmhle jednotkám, jinak se k tomu vyjadřovat nebudu,“ řekla Culková.

Na Havlíčkobrodsku měli hasiči v souvislosti s počasím od nedělní 20:00 přes 20 výjezdů. V Nasavrkách nebo Dolní Krupé uvolňovali odtok potoka, v Olešnici kontrolovali okolí rozvodněného potoka. Odčerpávat vodu museli v obci Lučice, Jakubovice nebo Nový Dvůr.

Chcete pomoct v tornádem zničených obcích? Kraj aktualizoval informace pro dobrovolníky, podívejte se

„Přišla tam přívalová vlna, hrnulo se to ze silnice a nesteklo to až do koryta potoka. Skončilo to bahnem a kládami přinesenými z lesa, ale nejsou to žádné ztráty na majetku, nebo abychom museli evakuovat lidi,“ řekla Lenka Homolková, starostka obce Vilémov, pod kterou Jakubovice patří.

V Havlíčkově Brodě, kde v noci na pátek několik domů zasáhly silné bouřky, museli hasiči znovu na několika místech zajišťovat uvolněné střechy. Vyplývá to z informací na webu krajských hasičů.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!