Pondělí 20. září 2021, svátek má Oleg
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

U Chotěboře se vylil rybník. Voda zasáhla šest domů, 20 lidí bylo evakuováno

Česko

  7:47aktualizováno  9:53
Nová Ves u Chotěboře (Havlíčkobrodsko) - V Nové Vsi u Chotěboře přetekla v noci na pondělí hráz rybníku. Voda částečně zasáhla šest domů. Hasiči preventivně evakuovali 20 lidí, informovala mluvčí policie Dana Čírtková. Kvůli silnému dešti museli hasiči zasahovat i jinde v kraji, nejvíc na Havlíčkobrodsku, v Břevnici museli pomoci s evakuací dětského tábora.

„V Nové Vsi přetekla hráz rybníka, my jsme evakuovali 20 lidí, našli útočiště v hasičské zbrojnici,“ řekla Musilová. Policie původně uvedla, že šli k příbuzným. Ráno už bylo podle starostky Nové Vsi u Chotěboře Andrey Culkové všechno uklizené. „Jediné, co můžu ještě říct, že děkuju za pomoc hasičům a těmhle jednotkám, jinak se k tomu vyjadřovat nebudu,“ řekla Culková.

Na Havlíčkobrodsku měli hasiči v souvislosti s počasím od nedělní 20:00 přes 20 výjezdů. V Nasavrkách nebo Dolní Krupé uvolňovali odtok potoka, v Olešnici kontrolovali okolí rozvodněného potoka. Odčerpávat vodu museli v obci Lučice, Jakubovice nebo Nový Dvůr.

„Přišla tam přívalová vlna, hrnulo se to ze silnice a nesteklo to až do koryta potoka. Skončilo to bahnem a kládami přinesenými z lesa, ale nejsou to žádné ztráty na majetku, nebo abychom museli evakuovat lidi,“ řekla Lenka Homolková, starostka obce Vilémov, pod kterou Jakubovice patří.

V Havlíčkově Brodě, kde v noci na pátek několik domů zasáhly silné bouřky, museli hasiči znovu na několika místech zajišťovat uvolněné střechy. Vyplývá to z informací na webu krajských hasičů.

Autor:

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

Mohlo by vás zajímat