Pondělí 20. září 2021, svátek má Oleg
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Hasiči v noci dohasili požár autovrakoviště v Ostravě. Jeho příčiny se zatím zjišťují

Požár autovrakoviště v Ostravě. (5. července 2021) foto: Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje

Ostrava - Hasiči v noci na úterý dohasili požár vrakoviště v Ostravě-Mariánských Horách, který je zaměstnával od noci na pondělí zhruba 24 hodin. Škoda způsobená požárem zatím nebyla vyčíslena, jeho příčiny zatím nejsou známé, řekl mluvčí moravskoslezských hasičů Lukáš Popp.
  9:22aktualizováno  15:50

„Požárem byla zasažena polovina nahromaděného kovového šrotu a autovraků. Z nejvíce zasaženého místa požárem se ozývaly občasné detonace, převážně pneumatik,“ uvedl Popp.

Požár byl hasičům nahlášen v pondělí ve 02:44. Hasiči oheň hasili vodou a pěnou. Během dne za pomoci těžké techniky, bagrů a nákladních automobilů patřících firmě na likvidaci kovů vytvořili proluku mezi ohněm zasaženým a nezasaženým materiálem a pak začali prohořívající hromadu šrotu rozebírat.

Požár hasilo přes 20 jednotek, ještě v pondělí v noci tam zasahovalo 17 jednotek. „K zásahu bylo během dne vysláno celkem 45 jednotek, které se na místě prostřídaly ve třech rotacích,“ uvedl mluvčí. Kromě kouře a tepla z hořících materiálu komplikovalo hasičům zásah i horké počasí.

Hasiči  zasahují u požáru autovrakoviště v Ostravě-Mariánských Horách. Byl...
Hasiči 5. července 2021 ráno zasahují u požáru autovrakoviště v...

Požár hasilo přes 20 jednotek, ještě v noci tam zasahovalo 17 jednotek. „V 19:00 jsme vystřídali jednotky a ty tam byly do 03:00. Prolévaly požářiště a rozebíraly haldu, která byla zasažena požárem. V 03:00 byla událost ukončena, veškerá skrytá ohniska byla nalezena a uhašena,“ řekl Popp.

Přes noc na místě zůstala pouze jedna dobrovolná jednotka, která na požářiště dohlížela. „Ráno už tam byli hasiči sbalit materiál, který tam přes noc zůstal,“ řekl Popp.

Autor:

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

Mohlo by vás zajímat