Sobota 28. ledna 2023, svátek má Otýlie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Hasiči vyprostili ze sutin v Nové Vsi živého psa. V troskách byl nejspíše od pátku

Hasiči 3. července 2021 v Moravské Nové Vsi na Břeclavsku vyprostili ze sutin psa. Je zraněný a vyčerpaný, ošetřila jej veterinářka. Jak dlouho byl pes zasypaný, není jasné. Podle hasičů byl v troskách asi den, lezl ve zříceném domě a část trosek ho zasypala. Obcí se 24. června prohnalo tornádo. foto: ČTK

Moravská Nová Ves (Břeclavsko) - Hasičům se v sobotu v Moravské Nové Vsi podařilo vyprostit z hromady dřeva a suti živého psa. Podle zjištění hasičů nejspíše lezl ve zříceném domě a část sutin ho zasypala. Je zraněný a vyčerpaný. Ošetřila jej veterinářka. Je to pravděpodobně knírač, řekl mluvčí jihomoravských hasičů Petr Příkaský.
  14:45

Psa objevila skupina hasičů z Prahy. Všimli si toho, že u hromady intenzivně štěká pes. Pravděpodobně tím upozorňoval na to, že je tam živé zvíře, které pak hasiči skutečně vyprostili.

Jak dlouho byl pes zasypaný, není jasné. Zprvu se zdálo, že byl pod sutinami od minulého čtvrtka, kdy se Moravskou Novou Vsí prohnalo tornádo. Poté pražští hasiči, kteří zvíře našli, informaci upřesnili. Pes byl v troskách asi den, lezl ve zříceném domě a včera ho část trosek zasypala, uvedli na Twitteru.

Napřed přijde šok, pak uvědomění, říká psycholog hasičů. Někteří zasažení tornádem se už nikdy nechtějí vrátit

Veterináři museli v uplynulých dnech v zasažených obcích ošetřit desítky zvířat, zejména psů a koček. Jednoho psa podle místních odneslo tornádo přes celou obec.

Autor:

Mohlo by vás zajímat