Pondělí 25. října 2021, svátek má Beáta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Na koncertech si zouvám boty

Česko

PRAHA Připomínala skutečnou královnu. Šárka Záhrobská (24) se v pátek večer v sále pražského Žofína posadila do královského křesla a Lukáš Bauer jí na hlavu posadil korunku. Stříbrná žena z letošního mistrovství světa ve slalomu se totiž v tu chvíli stala královnou bílé stopy v anketě o nejlepšího českého lyžaře uplynulé sezony.

* Kdy jste se dozvěděla, že na trůně vystřídáte loňského krále Lukáše Bauera?

Přiznám se, že jsem tenhle výsledek ankety trochu předpokládala. Říkala jsem si, že mám asi velkou šanci. Stoprocentně jistá jsem si ale byla až ve chvíli, kdy mě vyhlásili vítězkou.

* Ve slušivých fialových šatech a s loknami na hlavě jste působila velmi půvabně. Jak dlouho jste se na večer připravovala?

Šaty mi navrhla a ušila Beata Rajská, přičemž na vše měla pouze týden. Fialovou jsme zvolili podle barvy mého hlavního sponzora. Do toho pár zkoušek, měření, sháněly se boty, zastavila jsem se i u vizážistky. Připravit se na večer bylo organizačně dost náročné, ale bavilo mě to. Možná i proto, že podobné akce absolvuji pouze jednou dvakrát za rok.

* Na královském trůně jste připomínala skutečnou panovnici. Jak by se vám líbilo v téhle roli?

Myslím, že by mě to nebavilo. A nevím, jestli bych dokázala dávat vladařská rozhodnutí.

* V podobných křeslech sedávají obvykle i královny krásy. O soutěži miss jste nikdy nepřemýšlela?

Dřív ne. Na miss nemám úplně dobrou postavu a potřebné míry. Ani nevím, že by missky seděly v podobných křeslech, to jsem někde minula. S korunkou na hlavě, která byla mimochodem docela těžká, se mi v tom křesle ale sedělo příjemně. Snad jsem tu situaci zvládla. A někdy bych si tyhle chvíle ještě docela ráda zopakovala.

* Kolik korunek byste ještě chtěla posbírat?

Budu se snažit, aby jich přibylo ještě dost. Katku Neumannovou, která jich má sedm, ale asi nepřekonám. Plánuji ještě závodit šest sezon, takže i kdyby se mi hodně dařilo, tak mi to moc nevychází... A navíc v Česku máme v lyžování hodně velkou konkurenci, takže není jednoduché tuhle anketu vyhrávat.

* Jak jste se cítila ve společenských šatech, v nichž vás lze vidět pouze výjimečně?

Většinou nosím kalhotové kostýmy, takže jsem se cítila trochu nesvá. První krůčky nebyly nejjistější.

* V čem je těžší chodit, v lyžákách, nebo botách na podpatcích?

Podpatky, které jsem si na Žofín vzala, se ke mně chovaly ještě vstřícně, protože nebyly moc vysoké. Když jdu ale na koncert, tak se posadím a boty si brzy sundám. Nemůžu to v nich totiž vydržet...

* Mimochodem jak se připravujete na olympijskou sezonu?

Nedávno jsem dva týdny lyžovala. Zkoušela jsem nové lyže na slalom, jsou mnohem lepší než ty loňské. Přemýšlím také o tom, že budu jezdit na delších lyžích než dosud.

Autor:

Syndrom Petra Pana. Proč někteří muži nikdy nedospějí a žijí jako paraziti

Premium V každém chlapovi zůstává kousek kluka, ale musí to být právě jen ten kousek. Pokud muž nechce vyrůst a převzít...

Čína má Evropu v hrsti, za pár týdnů dojde hořčík. Auto bez něj nevyrobíte

Premium Vše nasvědčuje, že současná čipová krize v automobilovém průmyslu je jen zahřívacím kolem před tím, co se na Evropu...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Advantage Consulting, s.r.o.
ELEKTROMECHANIK - NÁBOROVÝ PŘÍSPĚVEK 10.000 Kč

Advantage Consulting, s.r.o.
Olomoucký kraj
nabízený plat: 24 000 - 30 000 Kč