23. července 2018 17:02 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Na Kutnohorsku se převrátil nafukovací hrad. Zranilo se pět dětí

Sanitka - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sanitka - ilustrační foto. | foto: Zdravotnická záchranná služba hl. m. Prahy

Církvice (Kutnohorsko) V Církvici na Kutnohorsku se v pondělí odpoledne převrátil gumový nafukovací hrad. Pět dětí se zranilo, dvě děti záchranáři odvezli se zhmožděním zad do nemocnice.

Další tři děti utrpěly lehká poranění, převzali si je rodiče, kteří je dopravili do čáslavské nemocnice k dalšímu vyšetření, řekly mluvčí středočeské záchranné služby Petra Effenbergerová a policie Michaela Richterová. 

Prvotní informace mluvily o tom, že hrad vybuchl. Policie ale následně uvedla, že se hrad pouze převrátil. „Příčiny a okolnosti převrácení hradu jsou v šetření policistů. Budou zjišťovat, jestli se hrad převrátil vlivem větru, nebo jestli došlo k zanedbání ze strany provozovatele,“ řekla Richterová. 

 Na začátku července vybuchl nafukovací gumový hrad na pláži v anglickém hrabství Norfolk. Při nehodě zemřela malá dívka. Podle svědků hrad vybuchl nejspíš kvůli velmi horkému počasí a holčičku vymrštil do vzduchu.

ČTK