Sobota 4. února 2023, svátek má Jarmila
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Na nedělní sraz dorazilo jen 12 hokejistů

Česko

PRAHA Pouze dvanáct z pětadvaceti nominovaných hokejistů na úterní přípravný zápas se Slovenskem a následný Channel One Cup se hlásilo trenérovi Aloisi Hadamczikovi na prvním tréninku v Praze.

Hlavním důvodem byl včerejší extraligový program Liberce, Českých Budějovic, Slavie a Pardubic, které na třetí reprezentační akci v sezoně dodají dohromady deset hráčů. Po přesunu ze Švédska nestihli úvodní trénink ani Petr Tenkrát z Timry s Ivanem Humlem z Mory a kvůli střevním potížím se připojí až v pondělí sparťan Petr Ton.

Hokejisté se sešli v hotelu Corinthia Towers a po poradě s rozborem situací u videa z minulé akce se přesunuli do T-Mobile Arény. „Ukázali jsme dobré i špatné momenty z Karjaly a řekli si, z čeho se poučit. Kdybychom byli kompletní, tak by ale měla porada větší význam,“ podotkl trenér, jenž měl k dispozici k rozboru jen deset hráčů. Obránce Josef Melichar s útočníkem Martinem Chabadou po příletu ze Švédska dorazili až přímo do T-Mobile Arény.

Pokud dorazí bez potíží celá třináctka opozdilců, bude na tom český výběr z hlediska vynucených omluvenek kvůli zdravotním potížím výrazně lépe než před listopadovým turnajem Karjala v Helsinkách. Tehdy musel Hadamczik oproti zveřejněné nominaci učinit sedm změn, před akcemi v Praze a Moskvě jen dvě. Kvůli problémům s ramenem vypadl centr Jan Hrdina z jönköpinského HV 71 a bolavá třísla vyřadila brankáře Romana Málka. Nahradili je Huml z Mory a karlovarský Mensator.

Některé reprezentanty čeká až pět zápasů během osmi dnů. Pouze v pražských duelech se ale představí Petr Sýkora s Tomášem Rolinkem, protože Pardubice mají na konci roku kvůli účasti ve Spenglerově poháru v Davosu nabitý program.

Autor:

Mohlo by vás zajímat