13. listopadu 2007 13:46 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Na Paroubka čeká prezidentské apartmá

PRAHA Šéf ČSSD Jiří Paroubek potvrdil spekulace médií a ohlásil datum svatby s přítelkyní Petrou Kováčovou. Podruhé se předseda nejsilnější opoziční strany stane manželem v sobotu v Mariánských Lázních. U obřadu budou pouze příbuzní a přátelé. Slavnost se uskuteční v hotelu Esplanade.

Paroubek uvedl, že půjde o "neveřejný akt, který proběhne v uzavřené skupině rodinných příslušníků a blízkých přátel". Svatba přijde podle jeho výpočtů zhruba na 120.000 korun, z čehož velkou část uhradí podle tradice nevěstiny rodiče. Ubytování novomanželů v hotelovém apartmá dostanou Paroubkovi darem od majitele hotelu. Svatebčané si ubytování zaplatí sami.

Majitel pětihvězdičkového hotelu Esplanade Vlastimil Dvořák řekl, že
Paroubek s nevěstou budou ubytováni v prezidentském apartmá. Poukázku na ubytování podle něj dostal bývalý předseda vlády k narozeninám. Dvořák také poznamenal, že v solidních hotelech je zvykem, že v den svatby dostávají ženich a nevěsta ubytování zdarma. Svatebčané budou mít k dispozici zhruba 15 pokojů, zbytek hotelu je už obsazen.

Ke zveřejnění údajů o svatbě, kterou považuje za ryze soukromou věc,
Paroubek podle svých slov přistoupil vzhledem k nepravdivým informacím,
které se objevovaly v některých médiích.

Obřad v Mariánských Lázních se uskuteční dva měsíce poté, co Paroubek
ukončil téměř třicet let trvající manželství se svou již bývalou ženou Zuzanou. Už několik měsíců před rozvodem zveřejnil svůj vztah ke čtyřiatřicetileté tlumočnici Kováčové.

Paroubek není jediným z vrcholných českých politiků, jemuž se rozpadlo
manželství. S manželkou se ve druhé polovině loňského roku rozešel
například i hlavní Paroubkův politický soupeř, předseda ODS a premiér Mirek Topolánek. V červenci se mu narodil syn, jehož matkou je místopředsedkyně sněmovny Lucie Talmanová. Při té příležitosti Topolánek uvedl, že k rozvodu nemá souhlas manželky.


PROHLÁŠENÍ J. P.

Svatba předsedy ČSSD Ing. Jiřího Paroubka a Mgr. Petry Kováčové proběhne v sobotu 17. listopadu v Mariánských lázních. Na základě dohody obou svatebčanů se jedná o neveřejný akt, který proběhne v uzavřené skupině rodinných příslušníků a blízkých přátel.

Předpokládané náklady vynaložené na obřad, svatební hostinu a ubytování rodinných příslušníků jsou cca 120 000 korun českých, z čehož velkou část uhradí dle tradice rodiče nevěsty. Ubytování novomanželů v hotelovém apartmá je darem od majitele hotelu. Pozvaní svatebčané z řad přátel si ubytování platí ve vlastní režii.

Nastávající manželé považují svatební obřad za ryze soukromou záležitost. Zveřejnění této informace bylo nutné vzhledem k nepravdivým informacím, které se objevují v některých médiích. Po svatebním obřadu bude vydáno informační komuniké, které bude obsahovat základní informace týkající se svatby. Pro zástupce tisku, pokud budou mít zájem, bude po svatebním obřadu připraveno krátké setkání s novomanžely, určené především fotografům, případně televizním štábům. 

Jiří ParoubekLidovky.cz

TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat
TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat

Maminky z eMimina otestovaly nové plenky Pampers z řady Premium care. Nejmenší miminka i větší batolata je podrobila důkladnému zkoumání. Prošly Pampersky zátěžovým testem?